Юношите на ЦСКА взеха реванш от Велбъжд

„Червените” спечелиха с 2:0 в от предпоследния кръг на Зоналната група за набор 2000/2001

Юношите на ЦСКА, родени през 2001 година, победиха с 2:0 Велбъжд (Кюстендил) в мач от предпоследния кръг на Зоналната група за набор 2000/2001.

Така момчетата на Сашо Борисов взеха реванш от противника, след като именно той нанесе последната загуба на армейците в края на есенния полусезон в Кюстендил. ЦСКА поведе в резултата в 17-тата минута, когато точен беше Стоян Иванов. Десет по-късно отново той нацели страничния стълб на вратата на гостите.

До края на първата част червените пропуснаха да реализират няколко добри възможности, като най-сериозният шанс се откри пред Асен Дончев, чийто изстрел мина на сантименти от гредата. На почивката, за щастие на двата отбора, проливният дъжд, който се изливаше над комплекс "Царско село" спря и условията за футбол станаха по-благоприятни.

ЦСКА беше по-добрият отбор на терена и не спираше да създава опасни ситуации. Огнян Николов имаше възможности да удвои преднината на армейците, а Дончев пропусна още едно добро положение пред противниковата врата.

В последните минути на срещата в игра влезе нападателят от набор 2000 Иван Тушев, който лекуваше контузия в продължение на 9 месеца. След 3 минути на терена той отбеляза гол за 2:0 и принуди гостите да се примирят със загубата. В последния кръг от сезона ЦСКА U16 гостува на Пирин в Благоевград. Двубоят е на 28 май (неделя) от 11:30 часа.

ЦСКА - Велбъжд 2:0

Голмайстори: Стоян Иванов, Иван Тушев

Състав на ЦСКА: Кристиян Сотиров (в) (к), Крум Николов, Николай Рагин, Ертан Тахиров, Дейвид Симеонов, Стоян Иванов, Митко Русанов, Кристиан Върбанов, Стефан Димитров, Асен Дончев, Росен Петров

Резерви: Майкъл Георгиев (в), Йоан Станкев, Иван Тушев, Георги Денев, Димитър Жабов, Огнян Николов

Старши треньор: Сашо Борисов