Русия взе бронзовия медал на световното първенство по хокей на лед

Руснаците победиха Финландия с 5:3

Националният отбор на Русия спечели за втори пореден път бронзовия медал от световното първенство по хокей на лед за мъже, след като в мача за третото място победи Финландия с 5:3.

В Кьолн "Сборная" взе аванс от 1:0 след първата третина с гол на Никита Гусев. Само за осем минути в началото на втората част обаче Русия стигна до нови гола чрез Владимир Ткачов, отново Гусев и Богдан Киселевич, с които поведе с 4:0. Финландия върна едно попадение 27 секунди преди края на втория период чрез Мико Рантанен, а с голове на Мико Лехтонен и Вели-Мати Савинайнен скандинавците се приближиха само на гол от Русия малко по-малко от 15 минути преди края на срещата. Никита Кучеров обаче отново даде преднина на Русия от два гола 12 минути преди края, с което оформи и крайното 5:3.

По-късно днес е и мачът за титлата, в който един срещу друг ще излязат тимовете на Канада и Швеция.