Интер обърна Лацио на "Олимпико", два червени картона за "орлите" (ВИДЕО)

Странни съдийски решения при успеха на "нерадзурите" с 3:1 в Рим

Интер направи обрат и победи Лацио с 3:1 като гост в предпоследния 37-и кръг на Серия А. „Орлите” поведоха с дузпа на Балде Кейта, но после всичко се обърка за тях с автогол, нови два гола за Интер и два червени картона за тях.

Лацио вече си бе осигурил място в Лига Европа, но с победа тази вечер щеше да си гарантира и 4-то място в крайното класиране. Интер пък беше аут от сметките за Европа и се бореше да не запише пета поредна загуба.

Лацио стартира мача силно след загубения финал за Купата на Италия в сряда срещу Ювентус. Жейсон Мурийо направи дузпа срещу Фелипе Андерсон около аутлинията и Балде Кейта вкара срещу специалиста по хващането на дузпи Самир Ханданович в горния ъгъл. Мурийо се контузи точно като направи дузпата и беше сменен от Сантон.

Около половината фенове на Интер на „Олимпико” си бяха тръгнали от стадиона до 25-ата минута, явно невярващи, че обрат е възможен.

Така те пропуснаха изравнителния гол на Интер в 31-ата минута, който бе отбелязан от Марко Андреоли с глава след отклонено центриране от корнер от Иван Перишич.

Интер направи пълен обрат от нищото след безобидно ниско центриране на Кандрева, което Уесли Худ засече в собствената си врата – автогол и 2:1 за гостите.

След почивката Кейта намери с диагонален пас Имобиле и неговият изстрел срещна напречната греда.

В 61-ата минута Балде Кейта получи жълт картон, а само 5 минути по-късно съдията Марко Ди Бело го изгони с втори жълт картон за симулация при намеса на Гари Медел. Дузпа може и да нямаше, но беше много пресилено това падане да се брои за симулация.

С човек повече Интер вкара и трети гол, когато Ломбарди изчисти удар на Перишич от голлинията, но само до Едер, който направи 3:1.

Сенад Лулич беше изгонен по познат сценарий – първи жълт картон в 71-ата минута и бърз втори в 78-ата, което принуди Лацио да завърши мача с 9 човека.

Лацио е 4-ти със 70 точки и води с една пред Аталанта (69). Интер изравни Фиорентина с по 59 точки на седмо/осмо място.