Славия с пестеливо 1:1 срещу Локо ГО и вече се готви за баража за оцеляване срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

След солидната победа в първия мач, Славия игра по-спокойно и завърши наравно в София

Славия завърши 1:1 с Локомотив ГО като домакин в мач-реванш от сблъсъка помежду им в баражите за оцеляване и с общ резултат 4:1 се класира за среща с Нефтохимик, като победителят от тези два мача със сигурност ще остане в елита и за сезон 2017/2018.

Срещата започна по-добре за Локо ГО, но гостите не успяваха да стигнат до сериозно положение. Чак в 18-та минута Узунов получи топката под малък ъгъл и стреля, но Марио Кирев спаси. В 29-та минута Славия успя да поведе, след като Омар Абуд надскочи всички в наказателното поле при корнер и с глава бе точен за 1:0.

В 38-та обаче Локомотив изравни, след като Георги Пашов не успя да изчисти центриране и стреля към вратата си, топката се отби от гредата, а след това и от Марио Кирев, който се оказа в ролята на отбелязал си автогол.

След почивката отборите бяха доста равностойни и всичко бе по плана на Славия, който имаха солиден аванс. Чак в 83-та минута Локмотив стигна до по-сериозен шанс, когато Кифуети стреля от около 10 метра, но Киров улови топката.

Така с общ резултат 4:1 Славия се класира за бараж за оцеляване, докато Локомотив ще се изправи срещу Монтана, за да се бори за мястото си в Първа професионална лига.