Локо (ГО) заличи кошмарна грешка на Банков за 1:1 с Монтана (ВИДЕО)

Монтана игра почти цяла втора част с 10 души, но удържа ремито в Ловеч в плейофа, който определя първия изпадащ

Рахави Кифуети поправи ужасна вратарска грешка на Николай Банков и Локомотив (ГО) направи 1:1 като гост на Монтана в първия мач от директния сблъсък, който ще определи първият изпадащ от българския елит през този сезон. На стадиона в Ловеч Петър Атанасов откри след грешката на Банков при рутинна ситуация, но Кифуети бързо изравни на празна врата. Локомотив игра почти цяла втора част с човек повече заради червен картон на Костадин Дяков, но въпреки това не можа да спечели.

Реваншът е в понеделник в Горна Оряховица. Победителят ще играе бараж за място в елита с втория от Втора лига, а загубилият изпада.

Пред обичайно малкото публика на Градския стадион в Ловеч в 17-ата минута вратарят на Локомотив Николай Банков направи колосална грешка и позволи на тупнало балонно центриране да го прехвърли, той не можа да улови, Петър Атанасов му открадна топката и вкара на празна врата за 1:0. Така той стана първият играч на Монтана, който бележи в три поредни срещи през този сезон.

Локомотив не се притесни и изравни само 9 минути по-късно. Ндонгала лесно надбяга няколко противници вляво и центрира ниско, Мадианга направи огромен пропуск и не уцели добре топката, но на втора греда Рахави Кифуети също беше напълно сам и на празна врата изравни.

Още през първата част мачът беше изпъстрен с много груби влизания, единоборства и нарушение, а треньорът на Монтана Атанас Атанасов имаше претенции към съдията Драгомир Драганов от Варна.

Само 6 минути след паузата Костадин Дяков остави Монтана с 10 души след необмислено посягане с коляно при спряна игра срещу Милен Желев. Желев също получи жълт картон, но за Дяков той беше втори и домакините останаха с 10 души.

Рахави Кифуети имаше възможност да вкара гол копие на първото си попадение при ниско центриране отляво, но този път на втора греда бившият нападател на Ботев стреля от външната страна на мрежата.

До края Монтана поглеждаше напред само при статични положения, а Локо (ГО) не стигна до нови опасности и всичко ще се реши в понеделник на реванша в Горна Оряховица.

Монтана - Локо (ГО) 1:1
1:0 Петър Атанасов '17
1:1 Рахави Кифуети '26
     Червен картон: Костадин Дяков '51 /Монтана/

Монтана: Неманя Счекич – Сантяго Вияфане, Иван Михов (к), Бирахим Сар (Юлиян Чапаев ’84), Игуманович, К. Дяков (Червен картон ’51), Даниел Гаджев, Андреас Васев (Борислав Дамянов ’81), Даниел Генов, Антони Иванов, Петър Атанасов
Треньор: Атанас Атанасов

Локомотив (Горна Оряховица): Николай Банков – Милен Желев, Стефан Цонков, Николай Христов, Атанас Фиданин (к), Юлис Ндонг, Маинду Мадианга, Владислав Узунов, Мохамед Бен Отман, Аристоте Ндонгала, Рахави Кифуети
Треньор: Александър Димитров