Славия повали Нафтата в Бургас (ВИДЕО)

Ранен гол на Георги Йомов донесе успеха с 1:0, "белите" изпуснаха да вкарат и втори гол

Славия победи Нефтохимик с 1:0 като гост и е големият фаворит да се спаси без бараж срещу третия от Втора лига. Георги Йомов вкара победния гол на „Лазур” още в 9-ата минута, а в края „белите” изпуснаха да спечелят и по-убедително.

Така Славия продължи добрата си серия с новия наставник Златомир Загорчич и уверено очаква реванша в понеделник в София.

Отборът на Загорчич поведе в 9-ата минута с блестящо засичане на Георги Йомов от въздуха на първа греда след центриране на Сердер Сердеров отляво, което не остави шансове на капитана на Нафтата Янко Георгиев.

Бургазлии бяха на косъм от изравняването в 17-ата минута, но Георги Петков спаси удара на Николай Дюлгеров, а Костадин Хазуров направи неточна добавка от около метър-два, като имаше и неправилно маркирана засада.

Ивайло Димитров изпусна възможност да удвои аванса на гостите до почивката.

Нефтохимик изглеждаше много немощен в атака и през втората част.

12 минути преди края Янко Георгиев изби шут на Сердер Сердеров, а Ивайло Димитров нацели тялото на вратаря с добавката. После при друга подобна чиста възможност за Славия Янко Георгиев отрази изстрел на Ивайло Димитров, а Сердеров с втори удар от по-далеч потърси далечния ъгъл, но малко точност не му стигна.

В последните секунди „белите” хващаха на контра своя домакин няколко пъти, но не намериха начин да отбележат втори гол.

Нефтохимик – Славия 0:1
0:1 Георги Йомов ‘9

Нефтохимик: Янко Георгиев (к) – Костадин Велков, Ангел Грънчов, Илия Миланов (’46 Георги Хашев), Ранди Онуоха, Николай Дюлгеров, Йордан Йорданов, Иван Вълчанов (’76 Живко Петков), Галин Иванов, Владислав Романов (’88 Михаел Орачев), Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Славия: Георги Петков (к) – Георги Пашов, Андреа Христов, Петко Христов, Омар Абуд, Емил Мартинов, Стефан Велев, Георги Йомов (’80 Калоян Кръстев), Божидар Васев (’74 Наско Милев), Ивайло Димитров (’86 Янис Карабельов), Сердер Сердеров
Треньор: Златомир Загорчич

Лудогорец поздрави Кирил Домусчиев за рождения ден

"Най-доброто предстои", обещаха "орлите" на собственика си

Днес козирката на "Българска Армия" отива в историята

Събарянето на конструкцията ще започне в 10:00ч.

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия