17-годишният Мойс Кийн изгря за Ювентус в последния кръг на Серия А (ВИДЕО)

Кийн донесе успеха с 2:1 в гостуването на Болоня и стана първият играч, роден през 21-и век с гол в елита

17-годишният Мойс Кийн вкара първия си гол в Серия А в последната минута и донесе успеха на шампиона Ювентус с 2:1 при гостуването на Болоня в последния 38-и кръг. Точно седмица преди финала в Шампионска лига, Ювентус се оказа изоставащ след почивката заради красив гол на Сафир Тайдер, но Пауло Дибала изравни отблизо, а в 94-ата минута резервата Мойс Кийн с глава обърна мача за 29-ата победа на „черно-белите” този сезон.

Ювентус вече отпразнува домашен дубъл с титлата и купата, а следващата събота се изправя срещу Реал Мадрид на финала в Шампионска лига.

Днес Дани Алвеш беше наказан днес, а Алегри пусна Кедира като титуляр, за да тества физическото му състояние. Третият вратар Емил Аудеро пазеше за първи път като титуляр за шампиона в първенството. „Старата госпожа” нямаше загуба от Болоня от 2011 година, а за последно „Ренато дал’Ара” видя победа над настоящия шампион през ноември 1998-а.

Дестро стреля неточно, а удар на Дибала бе блокиран след центриране на Асамо а от фланга. Стефано Стураро прати в мрежата на Болоня, но беше в засада при подаването на Дибала и голът правилно не бе зачетен.

Стураро излезе на чиста позиция малко по-късно при центриране на Кедира по диагонала, но се забави и докато бие Емил Крафт го затвори. Преди паузата Игуаин завъртя леко покрай гредата от границата на наказателното поле.

Сами Кедира изпусна в началните секунди на втората част, а Болоня поведе с много красив гол на Сафир Тайдер в 52-ата минута. Бившият играч на Интер получи на границата на наказателното поле, смени посоката и „литна” Маркизио, а после с фалцов удар намери далечния горен десен ъгъл за 1:0.

Дибала пропусна да изравни бързо от воле, а вратарят Да Коста по страхотен начин изби фалцов удар на аржентинеца към левия ъгъл. Секунди след това обаче Адам Мазина с крака си покри засадата на цели четирима съперници, Да Коста спаси удара на Игуаин, но добавката на Дибала от няколко метра влетя точно под гредата за 1:1.

Пянич не можа да изненада вратаря от фаул в близкия ъгъл, а преди това Мойс Кийн смени Дибала и имаше 11 минути плюс добавеното време, за да покаже какво може. Манджукич беше фаулира, Пянич центрира в последната 94-а минута и Мойс Кийн изгря на голямата сцена, вкарвайки с глава в обратния ъгъл първия си гол в Серия А и така прати трите точки в Торино – 2:1.

Мойс Кийн стана първият играч, роден през новия век, който бележи в италианския елит, а шампионът Ювентус завърши сезона с 91 точки. Болоня приключва кампанията на 15-а позиция с 41.

Аталанта завърши сезона с 12-ата си победа у дома след 1:0 над Киево. Най-забележителният играч на „адзурите” през кампанията Алехандро Гомес отбеляза победния гол 7 минути след почивката. Аржентинският плеймейкър завършва сезона с цели 16 попадения.

Аталанта събира 72 точки и изпревари Лацио в битката за 4-ото място. Римляните гостуват на борещия се за оцеляване Кротоне в неделя вечер и само победа ще им върне четвъртата позиция. Тя е само за престиж, защото и двата тима ще играят в Лига Европа наесен.