Обамеянг спечели Купата за Борусия (Дортмунд) с "Паненка" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия победи Айнтрах (Франкфурт) с 2:1 на финала в Берлин и спря серията загубени финали

Борусия (Дортмунд) прекъсна серията от три загубени финала за Купата на Германия и победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 на Олимпийския стадион в Берлин, за да ликува с трофея. Усман Дембеле даде ранен аванс на Дортмунд, но Анте Ребич изравни още преди да е изминал половин час игра. Грациозна дузпа в стил „Паненка” на Пиер-Емерик Обамеянг в средата на втората част прати купата във витрината на Борусия (Дортмунд) в може би последния мач на Томас Тухел начело.

Това е четвърти трофей за Дортмунд в турнир за Купата на Германия след загубените финали в последните три години.

Възпитаниците на Тухел натиснаха от самото начало и превесът им даде резултат в осмата минута. Пишчек намери Усман Дембеле в наказателното поле, той финтира един съперник и по диагонала от малък ъгъл даде аванс на Дортмунд.

Айнтрахт направи първия си пропуск в 20-ата минута след удар с глава на Тимъти Чандлър, който пропусна целта. Анте Ребич не успя да повтори удар на Дембеле от малък ъгъл, но тимът от Франкфурт промени изцяло играта си и заслужено изравни в 29-ата минута. Сократис Папастатопулос направи голяма грешка и Анте Ребич се втурна към вратата, за да намери далечния ъгъл с фалцов шут за 1:1.

До почивката Айнтрахт дори имаше малшанса да удари греда чрез Харис Сеферович, който получи пас от Ребич и потърси далечния ъгъл.

Втората част започна с натиска на „жълто-черните” и удар на Шинджи Кагава беше спрян, а избитата топка рикошира от Пулишич и мина над напречната греда.

В 63-ата минута Дембеле показа финтове по фланга и центрира на втора греда за Обамеянг, чийто акробатичен удар беше избит от голлинията в гредата от Марко Фабиан и Айнтрахт оцеля.

Вратарят Храдецки направи грешка и повали Пулишич в наказателното поле, а Пиер-Емерик Обамеянг с огромна доза хладнокръвие вкара с елегантна „Паненка” от бялата точка за 2:1.

За последните минути любимецът на всички във Франкфурт Александър Майер влезе като смяна в опит да промени хода на мача, но вместо това Обамеянг нацели трета греда в мача и втора за Дортмунд с висок удар към десния ъгъл.

Инфарктният момент за Борусия дойде в 89-ата минута, когато Сократис изчисти точно под гредата на собствената си врата и избегна
автогола.

Успехът на Дортмунд бе отпразнуван и от Фрайбург, защото ги класира за Лига Европа като седми в таблицата на Бундеслигата.

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира