Спартак (Вн) и Беласица не успяха да се победят в дербито на дъното - 0:0

Спартак (Вн) и Беласица завършиха 0:0 в дербито на дъното в "А" група. Двата тима не успяха да си отбележат гол, а Спартак бе отборът, който трябва да съжалява повече, след като имаше няколко добри възможности за гол, но не успя да вкара така важното попадение във вратата на гостите от Петрич, които през по-голямата част от мача не минаваха центъра.

Първата опасна ситуация бе в 14-ата минута, когато Миранда центрира в наказателното поле на Беласица, Боян Илиев овладя и стреля към вратата, но топката срещна напречната греда. До края на полувремето Спартак бе по-активният отбор и създаде няколко опасни ситуации, но до гол не се стигна. През първата част бяха извършени доста нарушения и съдията показа цели четири картона, три от които за гостуващия тим.

През второто полувреме на терена доминираше отборът на Спартак, но варненци така и не достигнаха до попадение. Появилият се като резерва на полувремето Стойко Сакалиев изпусна най-чистото положение в срещата в 53-ата минута, когато стреля с глава и защитник на Беласица в последния момент успя да изчисти топката, за да запази вратата на своя тим без гол.

До края на срещата всичко по-интересно бе в половината на гостите, които рядко преминаваха центъра на терена. Въпреки извършените три смени и пълното превъзходство на терена, Спартак не достигна до гол и така не успя да вземе толкова нужните за отбора 3 точки.

След този двубой двата отбора продължават да заемат последните две места в класирането, като Спартак е 15-ти с актив от 13 точки, а отборът на Беласица е на 16-ото място с 11.

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Започва сривът ни в ранглистата на УЕФА

Със следващия сезон тръгва и сривът на България в националната ранглиста на УЕФА. Класацията отчита съответните 5 последни години, определя с колко отбора участва всяка държава и от кой кръг започват да играят, съобщава вестник "Труд".

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство