Чепаринов прекъсна победната серия

Българският гросмайстор от с. Болярци направи реми в четвъртия кръг

Българският гросмайстор Иван Чепаринов завърши реми с черните фигури срещу руснака Дмитрий Бочаров в партия от четвъртия кръг на Европейското индивидуално първенство по шахмат в беларуската столица Минск с награден фонд 100 хиляди евро. Чепаринов заема третото място във временното класиране с актив от 3.5 точки. Лидер е украинецът Юрий Кузубов, който единствен е с пълен актив от 4,0 точки.

Новият шампион на Стария континент ще бъде определен на 10 юни след изиграването на 11 кръга по швейцарската система. Той ще заработи 20 хиляди евро от наградния фонд.

В надпреварата участват 397 шахматисти от 38 страни, като 22-ма ще спечелят квоти за участие на Световната купа по шахмат през септември в Грузия с награден фонд 1,6 милиона долара. Чепаринов вече си осигури виза, след като завърши 12-и на Европейския индивидуален шампионат през миналата година.