Септември спря полета на Орела и влетя в елита (ВИДЕО)

Монтана изпадна и ще играе във Втора лига след загуба с 1:2

Септември е новият член на Първа професионална лига. Софиянци победиха Монтана с 2:1 в бараж за място в родния футболен елит. Символичните гости поведоха с 2:0 още до 11-ата минута. През втората част Монтана върна едно попадение и натисна сериозно своя съперник. Гредата обаче попречи да се стигне до изравнително попадение. В самия край на мача пък, заради нервните си изблици, от резервната скамейка бе изгонен наставникът на Монатана Атанас Атанасов - Орела, под чието ръководство тимът показа солидно израстване, но явно недостатъчно. Така, от следващия сезон общинския футболен клуб ще се подвизава във Втора лига, а септемврийци ще мерят сили с най-добрите родни отбори.

Столичани стават третият отбор от Втора лига, който влиза в Първа. Етър направи това директно, а вчера Витоша изненадващо тресна Нефтохимик с 1:0.

Двубоят започна с два светкавични гола Септември. Не бяха изминали 180 секунди, когато Борис Галчев центрира от корнер на близка греда, където Янко Ангелов засече с глава за 0:1. Още в следващата си по-опасна атака, в 11-ата минута, софиянци удвоиха аванса си с великолепно попадение. Топка стигна до Борис Галчев около дъгата пред наказателното поле. Халфът с прекрасен прехвърлящ я прати над леко излезлия пред голлинията си вратар и точно под напречната греда за 0:2. Само 240 секунди по-късно всичко можеше да бъде решено, но Янко Ангелов пропусна от отлична позиция. В 20-ата минута Счекич се намеси решително и предотврати трети гол за символичните гости. Секунди след това Васев прати с глава топката в собствената си мрежа. Срещу него обаче бе извършено нарушение от Байдуи попадението бе отменено. Софиянци имаха претенции за дузпа след половин час игра, за нарушение срещу Байду. Такава обаче правилно не бе отсъдена. Чак в 33-ата минута дойде първата и единствена през първото полувреме възможност за Монтана. Даниел Генов нахлу отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Галев улови. В самия край на първите 45 минути Байду засече с глава центриране от корнер, но в аут.

Втората част започна с нов шанс за Септември. Байду центрира отляво, Василев засече от непосредствена близост, но ударът му попадна право във вратаря. Отново той имаше възможност да оформи класиката в резултата малко по-късно, но отново изстрелът му бе в обсега на Счекич. В 67-ата минута Монтана върна интригата с първата си по-сносна атака. Небойша Иванчевич проби отляво и намери в наказателното поле Андреас Васев. Последният върна малко назад към Атанас Илиев, който с кинжален удар прати топката до дясната греда за 1:2. Софиянци бързо можеха да възстановят аванса си от 2 гола. Борис Галчев изпълни чудесно фаул, но Счекич с фамозна реакция спаси. В 83-ата минута малшансът попречи на Монтана да изравни. Иван Михов центрира в наказателното поле, Даниел Генов засече, но топката се отклони в дясната греда на Галев. 180 секунди преди края на редовното време, Атанас Атанасов бе отстранен от резервната скамейка, след като бурно негодуваше край тъчлинията.