Резервата Мората спаси Испания, Фалкао влезе в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Ел Тигре” стана топреализатор на Колумбия при 2:2 в Мурсия

Испанският национален отбор се спаси от домакинска загуба в края на приятелската среща с Колумбия.

Спарингът, игран в Мурсия, приключи при резултат 2:2, а Радамел Фалкао вече е водещ реализатор за всички времена на гостите.

Давид Силва откри в 22-ата минута и вече има 7 попадения под ръководството на Хулен Лопетеги, повече от всеки друг испански национал през последните 12 месеца.

В 39-ата минута обаче Едвин Кардона възстанови статуквото след пас на Хуан Куадрадо.

Малко след паузата пък Хамес Родригес асистира на Фалкао и „Ел Тигре” направи обрата пълен със своя гол №26 за родината си в 55-ата минута.

Попадението бе първо за нападателя на Монако от две години насам с екипа на Колумбия, но го превърна във водещ реализатор на страната за всички времена.

Испания пък за първи път инкасира два гола в домакински мач от месец март 2006 година, но все пак успя в края да се спаси от поражението.

Резервата Алваро Мората оформи крайното 2:2 три минути преди да изтекат редовните 90, след като се появи на терена веднага след гола на Фалкао.

В неделя Испания гостува на Македония за световна квалификация, а във вторник Колумбия играе контрола с Камерун.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1