България би световния шампион Полша във Варна (ВИДЕО)

„Лъвовете” спечелиха с тайбрек в зала „Конгресна”

Българският национален отбор по волейбол стартира с победа срещу световния шампион Полша участието си на турнира в Група Е1 от първа дивизия на Световната лига.

Нашите се наложиха с тайбрек в зала "Конгресна" след 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14), след като в първия уикенд на най-силния волейболен турнир записаха една победа и две загуби в надпреварата от Група С1 в Казан (Русия).

Селекционерът ни Пламен Константинов заложи на същите 14 играчи и за турнира във Варна и момчетата му се отблагодариха, стартирайки с драматична, но изключително ценна победа.

Над 4000 зрители гледаха на живо националите ни по трибуните в залата, като подкрепяха непрестанно тима ни във всички моменти.

"Лъвовете" отбелязаха страхотен старт, като спечелиха първия гейм и вдигнаха на крака публиката.

Полша на свой ред показа класата си, като наложи волята си в следващите две части. След като изоставаха с 1:2 гейма обаче националите ни демонстрираха характер и успяха да се върнат в играта, за да достигнат до равенство 2:2.

В тайбрека „лъвовете“ устояха на напрежението, показаха воля за победа и пречупиха поляците във важните моменти, а с това изковаха крайната победа.

Топреализатор за победата на България стана Цветан Соколов с 21 точки, а Николай Пенчев добави 15 за успеха. За Полша Бартош Курек бе най-резултатен с 14 точки.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на следния състав:  Георги Братоев, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Цветан Соколов, Ники Николов, Виктор Йосифов, либеро Теодор Салпаров (Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Георги Сеганов);