Жалко! Цвети отпадна в Нотингам след 8 поредни гейма в своя полза

Българката загуби на четвъртфиналите от Луси Шафаржова с 3:6, 6:0, 4:6

Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в Нотингам, губейки от чехкинята Луси Шафаржова с 3:6, 6:0, 4:6.

Срещата започна много равностойно и в петия гейм българката имаше два геймбола, но беше пробита. Цвети имаше възможност за рибрейк малко по-късно, но чехкинята спаси точката за пробив и приключи първата част за 43 минути.

След кратката почивка Пиронкова излезе буквално преобразена на корта и демонстрира отличните си умения на трева. Нашето момиче разпиля противничката си и след 26 минути приключи втория сет на нула, спечелвайки 25 от разиграните 35 точки!

Невероятната серия на Цвети продължи и в третия сет. Тя постигна ранен пробив и влезе в серия от осем поредни гейма, но последва спад в играта й. Шафаржова проби в четвъртия гейм на третата част и след четири поредни точки в следващия гейм излезе напред в резултат.

Сривът в играта на пловдивчанката беше очевиден. Тя спаси три точки за пробив и постигна геймбол при подаването си, но топка в мрежата при опит за технично воле доведе до пробив в актива на нейната опонентка - 4:2.

Реакцията на Пиронкова беше великолепна, защото тя осъществи страхотен пробив на нула и остана в играта, но в чести моменти демонстрираше, че изпитва болки в бедрото, които се отразяваха на нейното придвижване по корта.

Спечелен сервис също на нула вече изравни резултата и двете състезателки бяха в равни изходни позиции. Луси взе сервиса си и след това направи решителен пробив. Цвети поведе с 30:0 в оказалия се последен гейм, но влезе в поредица от четири грешки и отпадна от турнира, допускайки пето поражение в шест мача срещу тази противничка.