Русия тръгна с 2:0 за Купата на конфедерациите (ВИДЕО)

Сборная постигна скромна победа над Нова Зеландия

Русия стартира с победа с 2:0 над Нова Зеландия в първия си мач от група А на турнира за Купата на конфедерациите. Турнирът беше открит с официална реч на президента на страната-домакин Владимир Путин, който приветства всички с Добре дошли в Русия.

Руснаците бяха по-добрия отбор през цялото време, но стигнаха до аванс 1:0 благодарение на автогол. В 31-ата минута Дмитрий Полоз отне топката в половината на Нова Зеландия, втурна се мощно към вратата на Стефан Маринкович. Полоз подаде на Денис Глушаков, който опита да вкара топката на шпагат, но заедно с него в мрежата влетяха и двама играчи на гостите, като попадението беше записано на защитника Майкъл Боксъл като автогол.

Първото полувреме приключи в доста лежерно темпо, а в самия му край гостите от Нова Зеландия създадоха първата си атака пред вратата на Акинфеев.

Втората част беше доста по-интересна, а Смолов пропусна чудесна възможност в 49-ата минута. Все пак той се разписа в 69-ата минута за 2:0. Александър Самедов се стрелна по лявото крило и подаде прострелно в наказателното поле, Боксъл не успя да я изчисти както трябва и Фьодор Смолов от няколко метра се разписа.

До края на мача руснаците тотално доминираха и можеха да вкарат и трети гол, но Стефан Маринкович се справи със ситуациите. По-късно днес е втората среща от тази група А, която противопоставя Мексико и Португалия.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати