ЦСКА започна летните контроли с трофей (ВИДЕО)

„Червените” спечелиха тристранен блиц турнир в Австрия и вдигнаха купата "Щубай"

ЦСКА започна по най-добрия начин летните си контроли!

„Червените” спечелиха тристранен блиц турнир в Австрия и вдигнаха купата "Щубай", след като първо надделяха над местния Вакер (Инсбрук) с 3:1, а след това надвиха и азербайджанския Габала с 2:0.

Двата мача от по едно полувреме се играха във Фулпмес, а в тях участие взе и единственото лятно попълнение на „армейците” – бразилецът Енрике.

ЦСКА стартира с успех над Вакер 3:1
, след като още в 8-ата минута Александър Дюлгеров за малко да засече центриране отдясно в собствената си врата, но топката премина до гредата, излизайки в корнер. В 12-ата пък Китанов се намеси сигурно след далечен удар. Малко след това Каранга не успя да засече от отлична позиция центриране на Стойчо Атанасов. В 25-ата минута Малинов обстрелва вратата на съперника, но високо над напречната греда. Десет минути по-късно ЦСКА по чудо не поведе.

Каранга засече с глава от непосредствена близост, но не намери вратата. Секунди по-късно обаче „армейците” излязоха напред в резултата. Именно Каранга намери в наказателното поле Кубемба, който с прецизен удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 1:0. „Червената” радост обаче трая само 180 секунди, тъй като с плонж Патрик Елер изравни. Само 4 минути бяха необходими на столичани, за да поведат отново.

В 42-ата минута стражът на Вакер Кнет направи фатална грешка, предоставяйки топката на празна врата на Каранга, който нямаше как да не реализира за 2:1. В последната 45-та минута Кристиян Малинов оформи крайното 3:1 с чудесен удар извън наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата.

Стартов състав на ЦСКА: Георги Китанов, Николай Бодуров, Стойчо Атанасов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев, Кевин Меркадо, Енрике, Кевин Кубемба, Фернандо Каранга;
Резерви: Борис Груев, Слави Петров, Валентин Антов, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Давид Симао, Кирил Десподов, Милчо Ангелов;

Малко след това ЦСКА спечели и втория си двубой, налагайки се с 2:0 над азербайджанския Габала, а на терена се появи и 16-годишният централен защитник Валентин Антов.

„Червените” откриха резултата още в четвъртата минута след фантастичен гол на Антон Недялков, разписал се с удар от дистанция – 1:0.

Малко преди края новото попълнение Енрике бе изведен сам срещу вратаря, но бе изпреварен от бранител точно преди да нанесе своя удар. Крайното 2:0 пък бе оформено в 44-ата минута.

Тогава Кубемба стреля по диагонала и вратарят първоначално спаси изстрела му, но после футболистът на ЦСКА стигна първи до топката и не сгреши при добавката – 2:0.

Стартов състав за втората контрола: 12. Георги Китанов, 23. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Антон Недялков, 17. Давид Симао, 15. Кристиян Малинов, 19. Кирил Десподов, 7. Кевин Меркадо, 29. Милчо Ангелов, 9. Фернандо Каранга;
Резерви: Борис Груев, Слави Петров, 14. Валентин Антов, 2. Стойчо Атанасов, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев, 21. Енрике, 8. Кевин Кубемба;