Как ще завърши дербито Левски – ЦСКА?

18 юни 2017 19:58 Васил Костов

Ботев (Пд) тръгна с фалстарт в контролите (ВИДЕО)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 първата си приятелска среща от лятната подготовка от македонския Пелистер.

Единственото попадение в проверката, която се състоя на стадиона в гр. Разлог, реализира Матей Цветановски десет минути преди края на двубоя.

Треньорът на "жълто-черните" Николай Киров заложи на Иван Чворович на вратата, Пламен Димов и Виктор Генев в центъра на отбраната, Цветомир Панов и Йордан Минев като крайни бранители. В средата на терена започнаха Лъчезар Балтанов и Меледже Омнибес, Тодор Неделев и Фелипе Бризола действаха по фланговете, а Омар Косоко подпомагаше поставения на върха на атаката Тони Тасев.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-добрият отбор на терена и имаха няколко отлични възможности да открият резултата. Още в 7-ата Лъчезар Балтанов бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но вратарят на македонците отрази удара на капитана.

В 21-ата Тодор Неделев получи пас от Данчо Минев и стреля мощно, но отново стражът на противника реагира добре и отрази удара. Шест минути по-късно пак вратарят на Пелистер се прояви след опасен шут от фаул на Неделев.

Удари на Тасев и Неделев профучаха край гредите, а опит на Косоко бе блокиран и така въпреки по-активните си действия носителите на Купата на България не успяха да материализират игровото си превъзходство.

В самия край на полувремето Пелистер също можеше да отбележи след центриране от свободен удар, но топката мина встрани от вратата.

На почивката Николай Киров направи 7 промени. Даниел Кайзер замени Чворович на вратата, Кристиан Димитров зае мястото на Димов в центъра на защитата, а Лазар Марин това на Минев като ляв бек. Серкан Юсеин и Алваро Юлиано влязоха на позициите на Балтанов и Меледже, Крум Стоянов заигра като ляв външен халф. Тасев отстъпи мястото си на Исмет Рамадан, а на терена останаха само Цветомир Панов, Виктор Генев, Тодор Неделев и Фелипе Бризола.

През второто полувреме македонците изравниха играта и пловдивчани нямаха добри голови шансове. В 80-ата минута след грешка в "жълто-черната" отбрана младият нападател на Пелистер Матей Цветановски се озова очи в очи с Кайзер и с удар покрай вратаря вкара единствения гол в мача за 0:1, а в заключителните минути тимът от град Битоля пропусна да удвои резултата и така "канарчетата" записаха загуба в първата от трите си предсезонни контроли.

Състав на Ботев:

Първо полувреме: Иван Чворович, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Цветомир Панов, Меледже, Лъчо Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко;

Второ полувреме: Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев.