Кой ще спечели Шампионската лига?

18 юни 2017 20:14 Емил Арсов

Португалия и Мексико не се победиха в мач с 4 гола (ВИДЕО)

Националните отбори на Португалия и Мексико не се победиха и приключиха при резултат 2:2 първата си среща от група "А" на турнира за Купата на конфедерациите.

"Ацтеките" стигнаха до точката в гр. Казан с гол в продължението на Ектор Морено, а ден по-рано се изигра първият двубой от групата, в който домакинът Русия надделя над Нова Зеландия с 2:0.

Мачът между сочените за фаворити в групата отбори започна с минута мълчание в памет на жертвите от смъртоносните горски пожари в Португалия, а в страната бе обявен тридневен национален траур.

В началните минути Мексико бе по-активният отбор, докато "мореплавателите" не съумяваха да влязат в ритъм.

Те все пак отбелязаха гол в 21-ата минута чрез Пепе, но видеоповторението влезе за първи път в употреба на Купата на конфедерациите и попадението бе правилно отменено заради засада.

В 35-ата минута все пак европейският шампион поведе с гол на Рикардо Куарешма.

Тогава Салседо не прецени добре една топа и позволи на Кристиано Роналдо да навлезе в наказателното поле. Звездата на Реал Мадрид успя да намери в коридор Куарешма, а той елегантно преодоля вратаря Гилермо Очоа за 1:0.

Пет минути по-късно първият голмайстор в мача можеше да реализира за втори оът, но изстрелът му мина покрай гредата.

Малко преди почивката пък Хавиер Ернандес изравни резултата с глава след пас на Карлос Вела. С основна вина за попадението в 42-ата минута бе Рафаел Герейро, който не успя да изчисти топката от наказателното поле, а се размина с нея.

След паузата головите положения почти липсваха до заключителните минути.

В 80-ата минута Куарешма отправи силен удар, но в центъра на вратата, пазена от Очоа и той спаси.

Пет минути преди края резервата Андре Силва можеше да донесе победата за "мореплавателите", но Очоа отново се намеси блестящо.

Малко по-късно обаче вратарят нямаше как да реагира.

В 86-ата минута Ектор Ерера опита да спре центрирането на Желсон, но вместо това подаде към Седрик Соареш, който стреля, а след рикошет в крака именно на Ерера топката спря в мрежата на Очоа – 2:1.

След това Желсон Мартинс можеше да сложи точка на спора, но негов изстрел мина на сантиметри от мексиканската врата.

"Ацтеките" обаче не се предадоха и изравниха в продължението с гол на Ектор Морено след центриране от корнер.

Така Русия остана лидер в групата с 3 точки, а Португалия и Мексико са с по една.