Германия стартира с успех, въпреки спорен гол на Австралия (ВИДЕО)

Съдиите пред мониторите зачетоха попадение след игра с ръка

Германия победи с 3:2 Австралия на старта на турнира за Купата на конфедерациите по футбол и се изкачи на второ място в генералното класиране на група "Б".

Лидер е отборът на Чили, който надви Камерун с 2:0 в неделя вечер.

Бундестима откри резултата рано на стадиона в Сочи - още в четвъртата минута чрез Ларс Щиндъл, но малко преди края на първата част Австралия изравни.

Точен бе Том Рогич в 41-ата минута, ала в 44-ата капитанът на германците Юлиян Дракслер пак им даде аванс, разписвайки се от дузпа.

Веднага след паузата Леон Горецка направи резултата 3:1, а в 56-ата минута дискусионен гол на съперника върна интригата, която се запази до самия край.

Във въпросния епизод от срещата Томи Юрич игра с ръка, след което заби попадението.

Заради спорния момент играта бе спряна и в действие влязоха съдиите, които могат да разгледат ситуацията на видео.

Те обаче явно прецениха, че е нямало умисъл в действието на Юрич и голът бе зачетен.

Припомняме, че и ден по-рано видео реферите на няколко пъти се намесваха с важни решения, включително при отменен гол на европървенеца Португалия.
Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира