Черно море би Левски след пълна промяна на почивката (ВИДЕО)

Две от резервите на Гонзо в първата лятна контрола изработиха гола и разочароваха "сините" дни преди старта в Европа

Черно море победи Левски с минималното 1:0 в първата лятна контрола за двата тима.

Спарингът се игра в Правец, където „сините” са на лагер и се готвят за участието си в Лига Европа, което стартира на 29 юни срещу Сутиеска (Черна гора) с мач от първия квалификационен кръг на турнира.

Единственото попадение бе дело на резервата Иван Коконов и падна след почивката. Наставникът на „моряците” Георги Иванов, който дебютира в треньорската професия начело именно на Левски, смени почти всичките титуляри за второто полувреме.

Това се оказа правилен ход, защото двама от осмината, влезли от пейката, бяха в основата на гола.

От сметките на Гонзо отпаднаха Александър Цветков и Илиан Илиев, докато неговият колега Николай Митов не можеше да разчита на Боян Йоргачевич, Симон Сандберг, Алекс Боримиров, както и на две от новите попълнения - Сержиу Буш и Антонио Вутов.

Още в пата минута друг юношата на „сините” - Мариян Огнянов, опита с далечен удар да изненада новия капитан на столичани Божидар Митрев, но стражът на “сините” спаси.

В средата на първата част Роман Прохазка стреля от разстояние, ала и Емил Михайлов отрази, след което стори същото при нов далечен опит на словака.

Малко преди почивката Бабатунде Адениджи контузи доскорошния си съотборник Александър Александров, който този месец се раздели с Левски и се завърна на „Тича”. Централният бранител бе заменен от Илияс Хасани, а на почивката Николай Митов направи две смени.

В 53-ата минута Емил Янчев проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Иван Коконов засече топката с глава и я прати в мрежата на Митрев за 1:0.

След попадението “сините” имаха няколко добри възможности за гол, но така и не достигнаха до попадение. В 67-ата минута, след близо две години пауза, за първи път в игра се появи младият им защитник Деян Иванов.

До края на срещата футболистите на Левски упражниха натиск, а „моряците“ разчитаха предимно на контраатаки. С няколко много добри спасявания се отличи вратарят на варненци Иван Дюлгеров и така Черно море стартира с победа летните си контроли.

Левски - Черно море 0:1
0:1 Коконов ('53)

Стартови състави:

Левски: Митрев (к), Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Орачев, Мапуку, Адениджи
Влезли като резерви: Любенов, Нар, Кабов, Димитров, Иванов, Ташев;

Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Ондрей Сукуп, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Орлин Старокин, Атанас Зехиров, Марек Кузма, Георги Божилов;
Черно море второ полувреме: Иван Дюлгеров, Иван Коконов, Ерих Шабан, Николай Минков, Борислав Балджийски, Ертан Томбак, Валентино Кайене, Илияс Хасани, Мартин Костадинов, Емил Янчев, Марек Кузма;

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона