Победи за Кузманов, Лазаров, Каратанчева и Евтимова

Елица Костова е поставена под №1 и стартира в сряда във Варшава

Димитър Кузманов и Златан Палазов се класираха за втория кръг на тенис турнира на червени кортове от веригата „Фючърс“ в Истанбул (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под № 4 Димитър Кузманов победи с 6:0, 6:3 представителя на домакините Аксу Ченгиз само за 64 минути. Мико спечели първите 8 гейма в мача и успя на пет пъти да пробие сервиса на Ченгиз.

Златан Палазов спечели точно тричасова битка и се наложи със 7:6(4), 4:6 ,7:5 над Сефа Сулуоглу от (Турция). Палазов губеше с 2:4 в третата решителна част, но успя да изравни за 4:4.

В последвие Палазов допусна нов пробив и Сулуоглу сервира за мача. От тук Златан Палазов спечели три последователни гейма /два от които с пробив/ и затвори двубоя с 7:5.

Калоян Димитров отпадна след поражение с 1:6, 1:6 от квалификанта Кристофър Ромиос от (Австралия). Още двама българи ще участват в първия кръг в Истанбул. Срещите на Габриел Донев и преминалия през квалификации Александър Донски са насрочени за утре.

Александър Лазаров се класира за втория кръг на тенис турнира в Будапеща (Унгария) с награден фонд от 25 хиляди долара. На старта Лазаров се наложи с 6:2, 1:6, 6:3 над Уилсън Леите от (Бразилия).

При жените Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира във Варшава (Полша) с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под №5 в схемата българка успя да обърне резултата и да победи с 3:6, 6:3, 6:3 Габриела Пантухова от (Чехия) за 2 часа и 22 минути.

Каратанчева губеше със сет и 1:3 във втората част, но успя да спечели пет поредни гейма и затвори сета с 6:3. При резултат 3:3 в третата решителна част Сесил направи два поредни пробива и спечели мача.

Елица Костова е поставена под №1 в схемата във Варшава. Костова ще стартира утре срещу квалификантката Диана Сумова от (Чехия).

Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира в Байя (Унгария) с награден фонд от 25 хиляди долара. Евтимова победи на старта Доротея Ерик от (Сърбия) с 6:3 и отказване на съперничката. При 1:3 в първата част Диа спечели пет поредни гейма. Във втория кръг Евтимова ще играе срещу поставената под №6 Николета-Каталина Даскалу от (Румъния).