Германия и Чили запазиха развръзката за финал, Санчес влезе в историята (ВИДЕО)

Двата тима изиграха зрелищно първо полувреме в Казан

Чили остана лидер в група „Б” на турнира за Купата на конфедерациите, след като фиксира равенство 1:1 с фаворита Германия.

Така селекционерът Йоахим Льов се размина със своята победа №100 начело на Бундестима, а момчетата му не бяха далеч и от загубата.

Чилийците показаха образцова преса на терена в град Казан през първото полувреме.

Те поведоха в резултата и удариха греда, но точно преди почивката съперникът ги наказа с една от малкото си смислени атаки.

Иначе Чили поведе още в 6-ата минута на двубоя. Алексис Санчес се възползва от грешка в отбраната на Бундестима и с удар от няколко метра не остави шансове на Тер Щеген.

Така той вкара своя гол №38 за националния отбор и вече е топреализатор за всички времена на Чили, след като досега делеше първото място с Марсело Салас.

В 13-ата минута грешка на Шкодран Мустафи доведе до напрежение пред вратата на Германия, като удар на Марсело Диас бе спасен лесно от Тер Щеген.

Малко по-късно Дракслер не успя да играе добре с глава в наказателното поле на Чили и Джони Ерера улови.

В 20-ата минута Едуардо Варгас изненада стража на Маншафта с мощен удар от далечна дистанция, който обаче срещна напречната греда.

В 42-ата минута Германия изравни, след като Емре Джан изведе отлично в коридор Йонас Хектор. Последният с прострелно центриране намери Ларс Щиндъл, който не сбърка от няколко метра - 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а високото темпо на игра се запази само в началните минути на второто полувреме, тъй като чилийците логично отпаднаха физически заради високата преса, която налагаха.

В 48-ата минута Санчес бе близо до втори гол, след като изстрелът му от фаул мина близо до вратата, пазена от Тер Щеген. Артуро Видал стреля с глава в 59-ата минута, но топката му дойде висока и не успя да я насочи.

В 70-ата минута Хуан Антонио Пици трябваше да прави принудителна промяна в в защита и Пауло Диас замени Гари Медел.

До края на мача чисти положения пред двете врати липсваха и така двата тима поделиха точките.

Така двата тима остават на върха в класирането с актив от по 4 точки.

В последните си мачове от групата Германия и Чили ще се нуждаят от само точка, за да се класират за полуфиналите.

Бундестима ще играе срещу Камерун, докато съперник на чилийците ще е Австралия.

Германия - Чили 1:1
0:1 Алексис Санчес (6)
1:1 Ларс Щиндъл (42)

Стартови състави:

Германия: Марк-Андре тер Щеген, Шкодран Мустафи, Йонас Хектор, Матиас Гинтер, Юлиан Дракслер, Леон Горецка, Ларс Щиндъл, Емре Джан, Никлас Зюле, Йошуа Кимих, Себастиан Руди;
Селекционер: Йоахим Льов

Чили: Джони Ерера, Маурисио Исла, Алексис Санчес, Артуро Видал, Пабло Ернандес, Едуардо Варгас, Жан Босежур, Гари Медел, Гонсало Хара, Чарлес Арангис, Марсело Диас;
Селекционер: Хуан Карлос Осорио.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ