ЦСКА продължава да мачка в контролите, обърна и Университатя (ВИДЕО)

"Червените" изоставаха с 0:2 след експеримент на Белчев, но биха румънците с 4:2

ЦСКА спечели и четвъртата си контролна среща от подготвителния лагер в Австрия.

„Армейците” първо триумфираха в тристранен блиц турнир, после победиха Зенит Санкт Петербург с 2:1 след обрат в дебюта на треньора Роберто Манчини, а сега обърнаха и Университатя (Крайова) от 0:2 до 4:2, също в първи мач за новия треньор на румънците.

Преди мача футболистите на ЦСЛА се срещнаха с българите в редиците на съперника - Апостол Попов, Христо Златински и Радослав Димитров.

Наставникът на "червените" Стамен Белчев пък заложи на експериментален състав и пусна сред титулярите само двама бранители, в лицето на Станислав Манолев и Александър Дюлгеров, а от това се възползваха опонентите.

Те поведоха още в третата минута, след колективна грешка в защитата на "червените" и гол на своя капитан Андрей Иван.

В 15-ата минута Густаво стреля опасно, но топката мина малко над сглобката на вратата, пазена от Китанов, а в 20-ата отново Иван направи резултата 2:0.

Този път той бе изведен зад гърба на „армейската” отбрана и с техничен изстрел по земя матира вратаря за втори път.

В 26-ата минута Панку преодоля Станислав Манолев и стреля, а Китанов спаси, след което Александру Балуца опита прехвърлящ удар, ала топката кацна върху горната греда.

Пет минути по-късно Кирил Десподов върна хитро топката от аутлинията към границата на пеналта, а връхлитащият Милчо Ангелов засече от движение и намали резултата с красиво попадение - 1:2.

В 37-ата минута Десподов навлезе добре в пеналта и стреля, ала вратарят на румънците спаси. Последва преса на „червените” и те отнеха в половината на съперника, а Никола Колев изненада с далечен удар стража, който само боксира топката в собствената си мрежа - 2:2.

При този резултат дойде и почивката, а по време на паузата Белчев направи две смени. Божидар Чорбаджийски замени Манолев, докато Малинов се появи на мястото на Пинто.

След паузата ЦСКА заигра далеч по-добре. В 64-ата минута „червените” проведоха една добра атака и Стойчо Атанасов шутира в далечния ъгъл, но Митрович с блестяща намеса изби в корнер.

В 72-ата минута резервата Малинов направи обрата пълен, разписвайки се за втори път през лятната подготовка. 23-годишният халф стреля силно от далечна дистанция и топката тупна коварно пред вратаря, след което влетя в мрежата му – 3:2.

Секунди по-късно стражът се намеси решително след удар с глава на Божидар Чорбаджийски.

В 88-ата минута Давид Симао направи резултата 4:2, след като засече от движение прострелен пас на Недялков и от точката за дузпата направи резултата 4:2.

Така ЦСКА спечели контролата в Йенсбах и в събота ще изиграе последната си проверка в Австрия, като съперник този път е азербайджанският шампион Карабах.

ЦСКА - Университатя 4:2 (Ангелов, Колев, Малинов, Симао)

Стартов състав на ЦСКА: Георги Китанов (в), Стойчо Атанасов, Станислав Манолев (к), Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Рубен Пинто, Никола Колев, Милчо Ангелов, Кирил Десподов, Густаво Кулма, Кевин Кубемба;

Резерви: Слави Петров (в), Борис Груев (в), Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Валентин Антов, Антон Недялков, Фернандо Каранга, Кристиян Малинов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике;

Старши треньор: Стамен Белчев;

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

"Герена" все по-близо до реконструкция, общината става собственик

Архитектурната комисия взе решение за прехвърлянето на стадиона Областната управа към общината

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен