Берое с частичен обрат за реми срещу Черно море (ВИДЕО)

Чунчуков и Георги Илиев дадоха аванс на „моряците”, но след почивката Райнов и Боби Цонев изравниха

„Берое“ завърши 2:2 и във втората си контрола от лятната подготовка срещу „Черно море“. Двубоят се игра на стадиона в Разлог.

Варненци излязоха напред в 23-ата минута, в която от дузпа реализира Цветелин Чунчуков. Капитанът на „Черно море“ Георги Илиев покачи на 0:2 в 39-ата минута. След почивката Мартин Райнов бе точен от дузпа в 53-ата минута, а Борислав Цонев изравни в 70-ата минута.

„Беройци“ имаха шансове и да стигнат до пълен обрат, но не им достигна късмет.

Емин Ахмед проби по дясното крило във втората минута, след което намери Педро Еуженио пред дъгата на наказателното поле. Португалецът пробва удар от 18 метра, но над вратата.

В 11-ата минута Георги Илиев се опита да изведе Атанас Зехиров зад защитата на старозагорци, но предвидливо Михаил Михайлов излезе няколко крачки напред и улови кълбото преди бившия футболист на Берое да успее да играе с топката.

В 15-ата минута Емин Ахмед напредна по дясното крило и комбинира с Педро. Последният се опита да изведе Антон Карачанаков зад защитата на моряците, но Александър Александров се намеси добре.

Мартин Райнов загуби топката в половината на Берое в 23-ата минута. Варненци организираха бърза контраатака чрез Георги Илиев и преминала през двойно подаване между Георги Илиев и Александър Цветков. Капитанът на „Черно море“ бе фаулиран от Борислав Цонев в наказателното поле и главният съдия отсъди 11 метров наказателен удар и показа жълт картон на футболиста на старозагорци. Цветелин Чунчуков реализира 11 метровия наказателния удар.
В 26-ата минута Антон Карачанаков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но Емил Михайлов улови кълбото пред погледа на Павел Виданов.

Карлос Охене намери технично Педро в наказателното поле в 34-ата минута. Португалецът с едно подаване пусна към Денислав Станчев на границата на малкото наказателно поле, но Ондрей Сукуп се намеси отлично и изпревари 17-годишното крило на Берое.

„Черно море“ стигна до втори гол в 39-ата минута когато Георги Илиев се разписа с удар от 22 метра.

В 42-ата минута Педро Еуженио отправи опасен удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Емил Михайлов.

След почивката, в 48-ата минута Емин Ахмед намери в наказателното поле Руси Чернаков, който веднага пусна към Педро Еуженио. Португалецът отправи удар без подготовка, но встрани от целта.

В 52-ата минута Карлос Охене изведе Борислав Цонев в наказателното поле, където Мартин Костадинов го фаулира и главният съдия отсъде 11 метров наказателене удар. Мартин Райнов бе точен от бялата точка за 1:2.

В 55-ата минута Борислав Цонев се измъкна от защитата на варненци, но останал очи в очи със стражът не успя да го преодолее и спечели само корнер.

Минута след това Борислав Цонев вкара топката във вратата на Черно море, но главният съдия отсъди нарушение на роденият в Благоевград футболист срещу Александър Александров.

В 62-ата минута Емин Ахмед стреля от ъгъла на наказателното поле, след рикошет топката напусна терена в корнер. След центрирането на Педро Еуженио от ъглов удар Асен Георгиев отправи удар с глава и имаше претенции за игра с ръка на футболист на Черно море, неуважени от главния съдия.

Милен Желев изведе по дясното крило Емин Ахмед в 70-ата минута. Той напредна няколко метра и центрира по земя към Руси Чернаков. Юношата на Берое опита удар от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар, но не намери по най-добрия начин кълбото, което все
пак попадна в Борислав Цонев, който от 2 метра изравни 2:2.

В 75-ата минута добра индивидуална акция направи Мартин Костадинов и намери на добра позиция Марек Кузма. Словакът стреля от 10 метра, но Перниш са намеси добре и отрази удара.

Пет минути преди края на редовното време Емин Ахмед отне топката в половината на Черно море, веднага намери Борислав Цонев, който напредна няколко метра и изведе Емин Ахмед на чиста позиция, но ударът на крило премина на метър над вратата.

В 87-ата минута Борислав Цонев пусна към Атанас Панов, който опита удар без подготовка от границата на наказателното поле, преминал на метър вляво от вратата на варненци.

„Берое“ (Стара Загора) – „Черно море“ (Варна) 2:2
голмайстори: 0:1 Цветелин Чунчуков 23′(д), 0:2 Георги Илиев 39′, 1:2 Мартин Райнов 53′(д), 2:2 Борислав Цонев 70′

Стартови състави:

„Берое“ (Стара Загора): Михаил Михайлов (46′ – Душан Перниш), Емин Ахмед, Павел Виданов (64′ – Георги Динков), Камен Хаджиев (46′ – Асен Георгиев), Веселин Пенев (к) (64′ – Александър Хардалов (80′ – Веселин Пенев)), Мартин Райнов (64′ – Милен Желев), Карлос Охене (64′ – Атанас Панов), Педро Еуженио (64′ – Надим Ангелов), Борислав Цонев, Денислав Станчев, Антон Карачанаков (36′ – Руси Чернаков); старши треньор: Александър Томаш

„Черно море“ (Варна): Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Илиас Хасани, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев (к), Александър Цветков, Мариян Огнянов, Атанас Зехиров, Борислав Балджийски, Цветелин Чунчуков (Иван Дичевски, Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Стефан Станчев, ,Мартин Костадинов, Ертан Томбак, Николай Минков, Иван Коконов, Марек Кузма); старши треньор: Георги Иванов

Жълти картони:
Борислав Цонев (23′ – груб фаул) [„Берое“]; Александър Александров (76′ – груб фаул), Стефан Станчев (86′ – груб фаул [„Черно море“]

Стадион: Градски, Разлог
Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

"Герена" все по-близо до реконструкция, общината става собственик

Архитектурната комисия взе решение за прехвърлянето на стадиона Областната управа към общината

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен