Лудогорец спечели минимално втората си контрола в Австрия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани се наложиха с 1:0 над Зенит след гол на Сисиньо

Лудогорец показа 100% успеваемост в летните си контроли, след като вкара общо 23 попадения на Родопа Смолян и Евроколеж, след това мина с 2:0 през азербайджанския Габала, а във втората си контрола на австрийска земя победи и руския гранд Зенит с 1:0.

В 6-ата минута Джонатан Кафу пропусна да отбележи от близко разстояние. След центриране на Вандерсон, Анисе игра с глава и топката отиде право в краката на Кафу. Нападателят не очакваше подобен развой на ситуацията и не успя да се разпише от чиста позиция.

В 13-ата минута руснаците бяха на крачка от попадение, но за късмет на българския тим удар с глава на Дзюба срещна страничната греда. Две минути по-късно късметът отново помогна на разградчани, тъй като Дзюба нацели след изстрел с левия крак за втори път гредата, но този път напречната. Лудогорец бързо се съвзе от шока и успя да сътвори красива атака, която даде желания от разградчани резултат.

В 23-ата минута Светослав Дяков изведе майсторски в коридор Сисиньо, като пасът му разсече цялата защита. Десният бек пък без проблеми отбеляза за 1:0 в близкия ъгъл на вратаря Юрий Лодигин. Четири минути по-късно българският шампион можеше да удвои резултата. Анисе напредна мощно и предостави кълбото на Марселиньо, който шутира силно с левия крак. При добавката Вандерсон пропусна чисто голово положение. Малко преди края на първата част Дяков получи контузия и бе заменен от Густаво Кампаняро.

В 45-ата минута Натанаел направи грешка, която позволи на играч на руснаците да изведе Кокорин сам срещу вратаря. Нападателят обаче бе спрян от Ренан.

В 75-ата минута черногорецът Джорджевич излезе сам срещу Ренан, но бразилецът демонстрира отличен рефлекс и изби ударът му по земя. В самия край на двубоя влезлият като резерва Жоао Пауло имаше възможност да покачи, но от удобна позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В понеделник „орлите“ ще имат друга престижна контрола – срещу гръцкия доминант Олимпиакос.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЕНИТ 1:0

1:0 Сисиньо (23')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо (72 - Жуниор Кишада), Козмин Моци, Георги Терзиев Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков (39 - Густаво Кампаняро), Марселиньо (46 - Клаудиу Кешеру), Вандерсон (78 - Жоао Пауло), Джоди Лукоки (46 - Лукас Саша), Джонатан Кафу (60 - Върджил Мисиджан)

ЗЕНИТ: Лодигин (64 - Бабурин), Нобоа (46 - Маурисио), Новоселцев (26 - Иванович), Кришито (64 - Круговой), Гарсия (64 - Анюков), Кокорин (64 - Джорджевич), Кузяев (56 - Ернани), Шатов (64 - Мак), Дзюба (59 -Панюков), Молло (46 - Карпов), Терентев (46 - Цалагов)

Дерменджиев след 13-ата поредна победа: Искам и титлата, и купата!

Треньорът на Лудогорец бе много доволен от успеха над Хебър

13 от 13! Лудогорец държи 13-та титла (ВИДЕО)

Ето всички назначения

СЕРИЯТА ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец ликува на "Лаута"(ВИДЕО)

Късна драма и болезнен за Локо (Пд) герой

Лудогорец обяви кога пуска билетите за Левски

Деца и пенсионери ползват 50% намаление

Лудогорец падна от Стяуа след скандална дузпа (ВИДЕО)

"Орлите" загубиха с 2:3 в контролна среща

Дерменджиев: Има умора в нашия отбор, паузата идва навреме

"Изиграхме добър мач", каза треньорът на Лудогорец след разгрома над Локо (София)