Гришо не успя да прескочи полуфинала в Лондон (ВИДЕО)

Българинът загуби с 1:2 сета от Фелисиано Лопес, испанецът среща Марин Чилич на финала

Григор Димитров загуби с 1:2 (5:7;6:3;2:6) сета от испанеца Фелисиано Лопес полуфиналния двубой на турнира на тревни кортове „Куинс Клъб” в Лондон, като двубоят бе на два пъти прекъсван заради дъжд. Така българинът няма шанс да се завърне в Топ 10 преди участието си на „Уимбълдън”.

Първият сет бе изключително равностоен като и двамата тенисисти сервираха много солидно. Григор започна малко по-разколебано и още в първия гейм пред неговия съперник се откриха две възможности за пробив. Първата ни ракета показа хладнокръвие и удържа подаването си. Оттук насетне Димитров и Лопес доминираха при своите сервис геймове. Ключовият момент в сета дойде в гейм номер 11, когато опитният испанец реализира пробив, а след това безпроблемно приключи частта при 7-5 в своя полза.

По подобен начин се разви и  вторият сет, който отново бе решен от един пробив. След равностойно началото при 3-2 в полза на Григор срещата бе прекъсната за близо час, след като над Лондон отново заваля дъжд. След подновяването на играта битката между двамата продължи, като българинът определено не бе повлиян от дългата пауза. След няколко пропуснати възможности да пробие, в осмия гейм първата ни ракета най-после успя спечели подаването на съперника и да поведе с 5-3. Сервирайки за сета Димитров бе безпогрешен и с гейм на нула изравни резултата.

Прекалено много непредизвикани грешки на Григор Димитров в третия решаващ сет решиха мача в полза на Лопес, който затвори частта само с два загубени гейма.

Испанецът ще спори за трофея с Марин Чилич, който пък се наложи над Жил Мюлер в другия полуфинал.