Бербатов разстреля Славия в 90-ата минута (ВИДЕО)

Спарингът обявен за 18:30 часа започва с няколко минути закъснение, следете на живо тук

„Берое“ победи с 1:0 „Славия“ в контрола играна в Разлог днес. Попадението вкара Димитър Бербатов в 90-ата минута. Нападателят, който тренира със „зелените“, влезе в игра в нападение за „Берое“ като титуляр и изигра пълни 90 минути. „Белите“ пропуснаха дузпа в 81-ата минута когато Богомил Цинцарски спаси дузпа изпълнена от Атанас Милев.

В 7-ата минута след многоходова атака за старозагорци последва остро центриране към Димитър Бербатов на границата на малкото наказателно поле, но Костадин Велков се намеси решаващо и изпревари бившият национал на България.

Пет минути след това Иван Минчев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но Душан Перниш боксира топката.

Минута по-късно Карлос Охене организира контраатака за „Берое“ и напредна сам в половината на белите като изведе в добра позиция Денислав Станчев, но 17 годишният футболист не успя да преодолее опитния Георги Петков.

В 21-ата минута самостоятелен рейд на Мартин Райнов завърши с удар от дъгата на наказателното поле, но право в тялото на бранител в бяло.

В 23-ата минута Димитър Бербатов изведе майсторски в чиста позиция Борислав Цонев, но ударът на футболиста с №10 от 14 метра премина над вратата.

В 29-ата минута Борислав Цонев изведе в ляво по атаката Димитър Бербатов, който веднага намери в наказателното поле Педро Еуженио, който се опита да продължи към Денислав Станчев, но бранител в бяло се намеси добре и предотврати опасност пред вратата на Петков.

Четири минути по-късно Педро Еуженио центрира от корнер в дясно от вратата на белите, Димитър Бербатов нанесе удар с глава от 5 метра, но кълбото срещна напречната греда на Петков.

В 39-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво в наказателното поле към Карлос Охене, но бранител в бяло съвсем леко отклони топкат, колкото полузащитникът на старозагорци да се размине с нея. Последва само ъглов удар за Берое. Денислав Станчев изпълни корнера на първа греда, където Павел Виданов отправи удар с глава, но право в ръцете на Петков.

В 59-ата минута Славчо Шоколаров навлезе в наказателното поле на старозагорци и центрира успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник и защитата на Берое се справи.

Добра атака на Славия в 61-ата минута, завърши с удар на Янис Карабельов от границата на наказателното поле, който срещна десният страничен стълб на вратата на Перниш.

В 70-ата минута Владислав Узунов стреля от пряк свободен удар от около 26 метра, но топката мина високо над вратата в аут.

Три минути след това Ерик Почански отне топката в половината на Славия, преодоля бранител и се озова очи в очи с Марио Кирев, но ударът му бе отразен от стража на белите.

След центриране от корнер вдясно на вратата на старозагорци в 78-ата минута, топката попадна в Китан Василев, който отправи удар от 13 метра, но след рикошет в крак на бранител кълбото излезе в корнер.

В 80-ата минута влезлият като резерва вратар Богомил Цинцарски отрази удар на Владислав Узунов от 25 метра.

Минута по-късно Атанас Милев бе фаулиран от Богомил Цинцарски в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка, но стражът на Берое отрази удара му.

В 87-ата минута Димитър Бербатов изведе Ерик Почански зад защитата на Славия, прехвърли излезлият да го пресрещне вратар Кирев, но бранител на столичани успя да изчисти от голлинията. Секунди по-късно Педро Еуженио стреля от 14 метра, но Кирев спаси.

„Берое“ стигна до победата в 90-ата минута когато Димитър Бербатов се разписа с глава след центриране от корнер на Педро Еуженио.

„Берое“ – „Славия“ 1:0

голмайстори: 1:0 Димитър Бербатов 90′

„Берое“: 12. Душан Перниш (74′ – 22. Богомил Цинцарски), 13. Емин Ахмед, 2. Павел Виданов (62′ – 6. Камен Хаджиев), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев (к) (62′ – 15. Георги Динков), 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене (62′ – 18. Атанас Панов), 11. Педро Еуженио, 10. Борислав Цонев (43′ – 16. Ерик Почански), 27. Денислав Станчев (46′ – 3. Милен Желев), 25. Димитър Бербатов; резерви: 1. Михаил Михайлов, 14. Надим Ангелов, 19. Пламен Тенев, 24. Никола Гавов

старши-треньор: Александър Томаш

„Славия“: 1. Георги Петков (к), 5. Теодорис Папасоянопулос, 6. Костадин Велков, 18. Матеус Бусие, 4. Михаил Венков, 17. Стефан Велев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 35. Георги Йомов, 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров; резерви: 12. Марио Кирев, 9. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 33. Китан Василев, 22. Владимир Семерджиев, 21. Владислав Узунов, 7. Наско Милев, 2. Димитър Буров, 23. Данил Майков

старши-треньор: Златомир Загорчич

жълти картони: Павел Виданов (19′ – груб фаул), Мартин Райнов (25′ – груб фаул) [„Берое“], Иван Минчев (5′ – груб фаул) [„Славия“]
стадион: „Градски“, Разлог