Германия разплака Англия и е на финал след дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Датата 27 юни стана още по-неприятна за британските фенове

Германския национален отбор се класира за финала на Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като победи Англия с дузпи.

Редовното време на срещата приключи при резултат 2:2, но немците показаха по-здрави нерви и в крайна сметка ликуваха.

Така датата 27 юни стана още по-неприятна за английските фенове, тъй като преди точно година представителният тим на страната им отпадна от Европейското първенство след срамна загуба с 1:2 от Исландия на 1/8-финал.

Днес Германия откри резултата в 35-ата минута, когато Дейви Селке се разписа с глава.

Англия обаче успя да изравни само шест по-късно, когато след корнер се стигна до разбъркване в пеналта и Демарай Грей възстанови статуквото.

В края на първото полувреме, също както и в началото му, британците имаха претенции за дузпа, ала такава не бе отсъдена.

Малко след почивката „трите лъва” направиха обрата пълен, след като Тами Ейбрахам се възползва от неразбирателство в германската защита – 2:1.

Бундестима обаче не се предаде и успя на свой ред да стигне до изравняване. В 70-ата минута резервата Феликс Плате направи 2:2 след мощен удар с глава.

При този резултат завърши редовното време на срещата, а в продълженията и двата отбора имаха по една чудесна възможност за гол, но не се възползваха.

Така в крайна сметка се стигна до лотарията на дузпите.

Първите изпълнители не сгрешиха, ала след това опонентите си размениха по един пропуск.

Първо Яник Герхарт не можа да вкара за Германия, тъй като Джордан Пикфорд спаси, а после пропусна и голмайсторът на англичаните Ейбрахам.

Последваха нови две вкарани дузпи, след което ударът на Нейтън Редмънд бе отразен от вратаря и така Германия се класира за финала.