Томова отпадна на старта на квалификациите на "Уимбълдън"

Българката загуби от тайландката Луксика Кумкхум с 0:6, 3:6

Българската тенисистка Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън". Томова отстъпи с 0:6, 3:6 пред представителката на Тайланд Луксика Кумкхум. Срещата между двете започна още във вторник, но при 6:0, 4:3 в полза на тайландката, двубоят бе прекратен поради дъжд.

Българката започна по много лош начин мача, като допусна пробив на нула още във втория гейм и резултата стана 0:3. Томова не успя да спечели отново сервиса си, а след това пропиля два шанса за пробив и в крайна сметка загуби сета с 0:6. Нашето момиче не успя да започне добре и втория сет и изоставаше с 1:3, но все пак успя да изравни за 3:3. Дъжд прекъсна срещата при 4:3, а днес при доиграването Томова отново допусна пробив, който и коства и мача - 6:3 в полза на тайландката.