Пиронкова се класира за осминафиналите в Ийстбърн, чака я класна съперничка

Цвети влезе в основната схема като "щастлива губеща" и се класира директно за втория кръг заради отказа на Петра Квитова

Цветана Пиронкова надигра безапелационно румънката Моника Никулеску с 6:0, 6:4 и се класира за осминафиналите на състезанието. Двубоят бе от втория кръг на турнира на трева в Ийстбърн. Срещата започна вчера, но бе отложена заради дъжд.

Пред Цвети обаче стои сериозно предизвикателство, защото тряба да изиграе още един двубой днес, а той ще бъде срещу втората в света Симона Халеп. Двете ще спорят за място на четвъртфиналите на турнира.

Халеп постигна доста трудна победа срещу китайската квалификантка Ин-Ин Дуан след 3:6, 6:3, 6:2.

Цвети започна перфектно мача и диктуваше събитията на корта до края на първия сет. Всичко в играта на нашето момиче се получаваше и тя загуби само четири точки в мача, като го затвори за 18 минути.

Втората част предложи повече емоции на корта. Румънката реализира пробив още в първия гейм, а по-късно успя да поведе с 3:1. Цвети не се смути и постепенно намери отново добрата си игра от първия сет, и успя да върне пробива, за да изравни за 3:3. Двете си размениха по един гейм, нашето момиче поведе с 5:4, а след това реализира пробив на нула, с което затвори мача - 6:0, 6:4.

С днешната победа Цвети заработи 9850 долара от наградния фонд и си осигури 55 точки за световната ранглиста.