Чили на финал след победа с дузпи над еврошампиона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Клаудио Браво спаси и трите удара от бялата точка на Португалия

Чилийският национален отбор, който спечели последните две издания на Копа Америка с дузпи след нулеви ремита, отстрани по същия начин Португалия от турнира за Купата на конфедерациите и се класира за финала на надпреварата.

Редовното време и продълженията на полуфинала приключиха при резултат 0:0, но европейските шампиони загубиха, след като не можаха да се разпишат нито веднъж от бялата точка.

Вратарят Клаудио Браво блесна с три чудесни спасявания, а съотборниците му не сбъркаха нито веднъж – 3:0.

Още в петата минута звездата на „мореплавателите” Кристиано Роналдо стреля с глава, но ударът му бе слаб и излезе в аут.

Чили отговори на силния португалски старт и Едуардо Варгас бе изведен сам срещу стража Руй Патрисио, но последният отрази удара на нападателя.

В седмата минута Роналдо намери Андре Силва в наказателното поле, но Клаудио Браво се намеси блестящо. В 28-ата пък Арангис бе оставен непокрит, отправи изстрел с глава, който обаче не намери целта.

До края на полувремето сериозни положения пред двете врати липсваха и то завърши при нулево равенство.

В 58-ата минута Кристиано Роналдо отправи силен изстрел по диагонала, но бе в обсега на Браво, който парира.

Четири минути по-късно Артуро Видал стреля от далечно разстояние, но не успя да уцели вратата.

Впоследствие двата отбора станаха още по-предпазливи и редовното време завърши при нулево реми.

В началото на първото продължение Алексис Санчес бе оставен непокрит на точката на дузпата и отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри от вратата на Руй Патрисио.

В 113-ата минута Чили трябваше да получи дузпа, но уви съдията реши да не се възползва от видеоповторение. Иначе влезлият като резерва Франциско Силва бе настъпен от Жозе Фонте в наказателното поле, ала арбитърът Алиреза Фагани реши да подмине ситуацията.

Минута пред края на продълженията късметът бе на страната на Португалия, след като Артуро Видал нацели страничната греда, а при добавката Родригес улучи напречната.

Така в крайна сметка се стигна до дузпите, при които чилийският вратар на Манчестър Сити не остави шансове на съперниците.

Клаудио Браво спаси последователно удари на Рикардо Куарешма, Жоао Моутиньо и Нани, докато Видал, Арангис и Санчес бяха точни.