Ботев (Пд) спечели държавното първенство по футбол U15

На финала пловдивчани се наложиха с 2:0 над Лудогорец

Ботев (Пд) спечели държавното  първенство по футбол U15

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели държавното първенство по футбол U15 при децата, родени 2002 г., информира сайтът на БФС. Пловдивчани победиха Лудогорец с 2:0 на финала, който се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Председателят на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново Бончо Генчев награди шампионите с купата и златните медали, а регионалният селекционер към БФС Емил Спасов връчи сребърните отличия на разградчани.

Лугогорец можеше да поведе в резултата още в 7-та минута, но ударът на Хидает Хюсеин бе избит от стража Милко Баданов. В 23-та минута Иво Казаков от "Ботев" нахлу в наказателното поле и стреля, но неточно.

В края на полувремето разградчани изпълниха ъглов удар, но Георги Маджаров пропусна с глава от удобна позиция. В ответната атака капитанът на "канарчетата" Станислав Шопов преодоля няколко съперници и с мощен удар от разстояние прати топката в мрежата за 0:1.

Малко след почивката Петър Георгиев от Лудогорец бе изведен от ляво и можеше да възстанови статуквото, но не намери целта.

В 58-та минута Иво Казаков оформи крайното 0:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шопов.

Французи и белгийски искат талант на Ботев (Пд)