Португалия спечели бронзовите медали след жестока битка с Мексико (ВИДЕО)

Пепе спаси "мореплавателите" в продължението, в добавеното време дузпа реши всичко в мача

Португалия стигна до бронзовите медали в турнира на Купата на конфедерациите, след като в малкия финал се наложи трудно с 2:1 над Мексико. „Мореплавателите” изоставаха до самия край на двубоя с 0:1, но Пепе изравни в добавеното време, а в продълженията Адриен Силва подпечата победата с гол от дузпа. Финалът на турнира е от 21:00 часа българско време и ще противопостави Германия и Чили.

Португалците бяха по-активни през първата част и владееха за по-дълго време топката, също така нанесоха 9 удара в посока на противниковата врата, докато Мексико имаше само 2 за 45 минути.

В 17-ата минута „мореплавателите” получиха правото да изпълнят дузпа, но ударът на Андре Силва от бялата точка бе спасен с плонж от Очоа, който изкара в корнер. При последвалия корнер Нани пък пропусна от чиста позиция и не моаж да насочи добре с глава.

Най-чистото положение за Мексико преди почивката се откри пред Хавиер Ернандес, който шутира силно в близост до бялата точка, но Руи патрицио показа страхотен рефлекс и изкара с една ръка.

Португалия продължи да бъде по-офанзивният отбор и през втората част, а в 53-ата Андре Силва копна топката за Мартинс, който отправи силен удар, но във външната страна на мрежата.

Минута по-късно Ернандес центрира прострелно отляво в близост до аутлинията, топката попадна в Нето, който нямаше как да отиграе и прати в собствената си мрежа.

Желсон Мартинс можеше да изравни в 61-ата, но Очоа отново показа класа и опази мрежата си суха.

В първата минута от добавеното време Пепе се превърна в герой за своя тим, изравнявайки след центриране от десния фланг на Куарешма.

Двубоят влезе в продължения, а в края на първото португалците получиха отново правото да изпълнят дузпа, като този път зад топката застана Адриен Силва и даде с точен удар преднина на Португалия в 104-ата минута.

Нелсон Семедо получи втори жълт картон в 106-ата минута, а същото се случи и с резервата на Мексико Раул Хименес, който бе изгонен в 112-ата.

Португалия успя да задържи аванса си и спечели бронзовите медали от надпреварата.

Челси прегази Евертън с 6:0, Палмър вкара четири (ВИДЕО)

"Сините" се върнаха в топ 10 след лекция срещу "карамелите"

Верона остави Аталанта далеч от топ 4 след 2:2 (ВИДЕО)