Литекс се издъни в Мездра и се прости с плахите си надежди за титлата

Литекс записа втора поредна издънка през пролетния дял на първенството в „А” група. Днес в Мездра ловчанлии не успяха да победят символичните домакини от Миньор (Перник) и се простиха напълно с плахите си надежди за шампионска титла. Двата отбора направиха 0:0 и нямаше да бъде изненада, ако пернишкичт отбор си бе тръгнал с трите точки, след като перничани имаха по-чистите положения в мача. Големи пропуски обаче направи нападателят Костадин Хазуров, докато за Литекс длъжници бяха Ивелин Попов и Бибишков.

Литекс започна по-активно мача, но много скоро устремът на символичните гости секна. Чак в 15-ата минута Кишишев центрира от фаул в наказателното поле, Пламен Николов се извиси над защитата и стреля, но ударът му мина над вратата. При тази ситуация тежка контузия получи Станимир Господинов, който бе откаран с линейка.

В 21-ата минута Сандриньо стреля опасно, но топката мина на сантиметри покрай вратата. Домакините отвърнаха с „хитър” пас на Дюлгеров към Хазуров, но Тодоров улови.

В 36-ата минута Бибишков чукна топка с глава към Попов, капитанът на ловчанлии стреля в опразнената врата, но Василев изби от голлинията. В последната минута на полувремето Миньор организира бърза контраатака. Петър Петров пусна топката вляво към Трифонов, той нахлу в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

Второто полувреме започна още по-мудно и от първото. Литекс се опитваше с постепенни атаки да намери пролука в добре подредената отбрана на „чуковете”, докато Миньор от своя страна разчиташе на опасни контраатаки.

В 77-ата минута Пламен Николов сбърка пас към свой съотборник, Петров открадна топката и я подаде на Хазуров. Бившият играч на ловчанлии напредна и стреля от границата на полето, но Тодоров улови. Две минути по-късно Ивелин Попов подхвана хубава атака за Литекс. Националът намери вляво влезлият като резерва Момчил Цветанов, който се опита с извеждащ пас да намери Бибишков, но нападателят се засуети и защитата на перничани се справи. След изпълнението на ъгловия удар се получи разбъркване в наказателното поле, но защитата на Миньор в крайна сметка изчисти топката.

В 87-ата минута Миньор организира хубава контраатака чрез капитанът си Господинов, но ударът му излезе в аут. В ответната атака ловчанлии получиха правото да изпълнят фаул на около 25 метра от вратата на перничани. Националът Попов стреля опасно под гредата, но Шейтанов внимаваше и изби.

В края на мача Хазуров можеше да донесе трите точки за Миньор, но Тодоров спаси точката за Литекс