Монтана разгроми с 9:0 Пирин (Гоце Делчев)

Монтана не остави никакви шансове своя противник, като наниза цели 9 попадения

Отборът на Монтана записа убедителна победа с 9:0 в контролната среща с Пирин (Гоце Делчев), играна на централния терен в спортния комплекс „Пири” в Банско.

Атанас Илиев се разписа с глава още в 5-та мин., а в 11-та асистира на юношата Борислав Дамянов и той покачи. След половин час игра привлеченият от Нефтохимик (Бургас) полузащитник Йордан Йорданов направи резултата класически, засичайки с глава центриране от корнер на Петър Атанасов. Пет минути по-късно Наско Илиев вкара втория си гол в мача, а малко след това при едно меле в наказателното поле на Пирин се разписа и Атанасов.

Веднага след почивката Йорданов направи 6:0 след нова асистенция на Атанасов. В 56-та мин. Атанас Илиев вкара с глава след центриране на Мирослав Антонов и оформи своя хеттрик. Три минути по-късно първия си гол за своя роден клуб вкара и Чилика, който може да остане в Монтана, ако не си уреди трансфер в чужбина. В 68-та мин. на вратата на Монтана застана тийнейджърът Юлиян Весков, който ден по-рано навърши 17 години. Влезлият след почивката Свилен Щерев оформи крайния резултат в 75-та мин. с топовен удар от 30 метра.

Монтана – Пирин (Гоце Делчев) 9:0

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (5), 2:0 Борислав Дамянов (11), 3:0 Йордан Йорданов (30), 4:0 Атанас Илиев (35), 5:0 Петър Атанасов (42), 6:0 Йордан Йорданов (47), 7:0 Атанас Илиев (56), 8:0 Мирослав Антонов (59), 9:0 Свилен Щерев (75).

Монтана: Счекич, Пърнаров, Михов-кап., Хр. Илиев, Цонков, Йорданов, Дамянов, Айтов, Ат. Илиев, Атанасов, Манолов (Юлиян Весков, 2. Марио Благоев, 5. Николай Дичев, 19. Юлиян Чапаев, 6. Милен Младенов, 11. Мартин Пламенов, 8. Свилен Щерев, 7. Даниел Васев, 15. Александър Славейков, 29. Мирослав Антонов).