Пирин победи Ботев Враца в контрола

Радуканов изпробва трима нови в спаринга

Пирин Благоевград победи втородивизионния Ботев Враца с 4:1 в контрола.

Даниел Младенов откри резултата за Пирин в 22-ата минута, а Аймен Суда покачи на 2:0 в 69-ата минута.

Ивайло Михайлов върна един гол за Ботев четвърт час преди края, но Димитър Благов се разписа за 3:1 след асистенция на Радой Божилов в 80-ата минута.

Крайното 4:1 беше фиксирано от Аймен Суда две минути преди края на редовното време след пас на Антонио Михайлов.

Роденият в Симитли юноша на италианския Милан – Антонио Михайлов, както и юношата на ЦСКА Радой Божилов са на проби в тима от Благоевград. Словакът Мирослав Седлак, който играе като ляв халф, също беше изпробван от треньорското ръководство на отбора.

С тази контролна среща приключи подготовката на „орлетата“ в Банско. Това е единствения успех в проверките за възпитаниците на Милен Радуканов. Футболистите на благоевградския отбор ще имат два дни почивка през уикенда. Във вторник е последната контрола на „орлетата“ преди старта на новия сезон. Приятелската среща е със състава на Пирин от Гоце Делчев.