ЦСКА завърши с отличен лятната си подготовка (ВИДЕО)

"Армейците" победиха Берое с гол на Каранга в 39-ата минута

ЦСКА победи Берое с 1:0 в контрола играна днес на "Българска армия". "Червените" постигна седма поредна победа в седем мача от лятната си подготовка. Единствното попадение в двубоя бе дело на Каранга в 39-ата минута, след асистенция на Десподов.

В 3-ата минута Мартин Райнов стреля от 25 метра, след рикошет в крака на Божидар Чорбаджийски топката напусна очертанията на терена в корнер. След изпълнението на статичното положение отбраната на домакините се справи. Две минути по-късно след многоходова атака на домакините Кевин Меркадо опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.

В 7-ата минута Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар от 24 метра, но право в ръцете на Георги Китанов. Пет минути след това домакините изпълниха корнер вдясно от вратата на старозагорци. Топката попадна в Станислав Манолев, който намери на точката за изпълнение на наказателен удар Кирил Десподов, но ударът с глава на юношата на Литекс бе спасен от Душан Перниш.

В 22-ата минута Давид Симао опита удар от 27 метра, но право в тялото на Павел Виданов.

В 25-ата минута Кохей Като изведе отдясно по атаката Педро Еуженио. Португалецът върна към Борислав Цонев, но ударът на полузащитникът от границата на наказателното поле бе блокиран. Секунди по-късно възпитаниците на Александър Томаш си върнаха притежанието на топката и след двойно подаване между Фиртулеску и Като румънецът се озова в наказателното поле, но вместо да отправи удар към вратата потърси Педро Еуженио. Португалецът стреля технично от 13 метра, но с върха на пръстите си Китанов успя да избие в корнер.

Две минути по-късно Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от 23 метра, но ударът му премина на два метра над вратата.

В 34-ата минута Рубен Пинто центрира в наказателното поле, Фернандо Каранга надскочи Павел Виданов и отправи удар с глава от 11 метра, спасен от Перниш. Две минути след това Станислав Манолев центрира отдясно към Фернандо Каранга, но ударът с глава на нападателя премина на метър над вратата в аут.

В 39-ата минута двама футболисти на домакините отнеха топката от Серджиу Негрут в средата на терена. Кълбото попадна в Тиаго Родригес, който намери свободния Кирил Десподов. Вместо да стреля футболистът с №19 продължи с пета към Фернандо Каранга, който от чиста позиция откри резултата – 1:0.

Две минути след почивката Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар встрани на наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата. В 51-ата минута Борислав Цонев получи директен червен картон за нарушение срещу Кристиян Малинов. Старозагорци останаха с 11 футболисти на терена, като Ерик Почански замени изгоненият Борислав Цонев.

В 64-ата минута Ерик Почански бе изведен отдясно на отлична позиция. Влезлият като резерва футболист намери непокрития Денислав Станчев, но 17 годишният футболист се засуети и ударът му бе блокиран от Витаутас Черниаускас.

В 74-ата минута след центриране от корнер Кевин Кубемба не успя да намери добре топката с глава и Милен Желев изчисти в предни позиции.

В 77-ата минути Ерик Почански изведе вляво по атаката Матеус Леони. Новото попълнение намери в наказателното поле Педро Еуженио, който отправи удар от 14 метра, но топката срещна тялото на Николай Бодуров.

В 84-ата минута Никола Колев стреля слабо по земя от границата на наказатеното поле право в ръцете на Перниш.

ЦСКА - Берое 1:0
1:0 Каранга (39`)

Ето и съставите на двата тима:
ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Александър Георгиев, 4, Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 11. Станислав Манолев, 10. Давид Симао, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 1. Слави Петров (в), 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 14. Валентин Антов, 18. Александър Георгиев, 23. Александър Дюлгеров, 17. Енрике Рафаел, 8. Кевин Кубемба, 15. Кристиян Малинов, 22. Никола Колев, 26. Густаво Кулма, 27. Радослав Живков, 29. Милчо Ангелов

БЕРОЕ: 1. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 2. Павел Виданов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 7. Мартин Райнов, 4. Кохей Като, 11. Драгош Фирцулеско, 9. Педро Еуженио, 21. Серджиу Негруц, 10. Борислав Цонев
Резерви: 22. Богомил Цинцарски, 16. Ерик Почански, 13 Емин Ахмед, 27. Денислав Станчев, 6. Камен Хаджиев, 8. Карлос Охене, 20. Матеус Леони, 18. Атанас Панов, 24. Никола Гавов, 23. Александър Харсалов, Асен Георгиев