Локо Пловдив попиля Оборище в последната си контрола

Това бе и официалното представяне на отбора преди началото на сезона в Първа лига

Локомотив (Пловдив) победи с 4:0 Оборище (Панагюрище) в последната си контрола, играна на стадиона в пловдивския парк "Лаута". Това бе и официалното представяне на отбора преди началото на сезона в Първа лига.

На мача присъстваха собственият на Локомотив (Пд) Христо Крушарски и почетният президент на клуба Христо Бонев. Преди двубоя всички на стадиона отдадоха с минута мълчание почит на легендата на Локомотив (Пд) и българския футбол Аян Садъков, починал от тежко заболяване.

Домакините натиснаха и в 15-ата минута Дани Кики подаде на Веселин Марчев, който стреля, вратарят на гостите Росен Андонов изби топката. При добавката Веселин Марчев бе точен и откри резултата за 1:0. В 29-ата минута Паоло Серджо подаде на Димо Бакалов, който не пропусна и покачи на 2:0.

Влезлият на смяна след почивката Самер Хашет отправи бомбен удар, но прати топката в аут. Гостите пък можеха да вкарат гол в 61-ата минута, но след удар на техен играч топката се отби в гредата на вратата на домакините. В 69-ата минута Марк Бедиме изведе Самер Хашет, който покачи на 3:0. Крайното 4:0 оформи Димитър Велковски с гола си в 85-ата минута.

Съставът на Локомотив (Пд): Илко Пиргов (46- Мори Диано), Пламен Крумов (70-Архан Юсуф), Ивайло Марков, Марк Бедиме, Пламен Николов (46- Димитър Везалов), Паоло Серджо (46- Стефан Йефтовски), Дани Кики (64- Парвиз Умарбаев), Веселин Марчев, Мартин Камбуров (50- Самер Хашет), Димо Бакалов (64- Янко Гълъбов), Дино Мартинович (46- Димитър Велковски).