Септември би Царско село в мач с два обрата

Новаците в елита се наложиха с 3:2 след две попадения на юноша

Септември (София) победи втородивизионния Царско село с 3:2 в контролна среща, а две попадения за септемврийци вкара роденият през 1999-а година Димитър Костадинов.

Новаците в елита откриха резултата още в 14-ата минута чрез Борис Галчев, който завърши контраатака на Румен Трифонов.

При този резултат дойде почивката, а скоро след нея Красимир Илиев (’51) изравни от свободен удар.

В 70-ата минута Павел Петков направи пълен обрат, но в 78-ата Димитър Костадинов отново възстанови статуквото.

Младокът донесе и успеха на Септември, разписвайки се секунди преди края на срещата.

Първият мач на отбора, воден от Димитър Васев, в елита е срещу Дунав Русе и стартира в 20:30 часа на 17-и юли.

Четири дни по-късно пък Царско село открива сезона във Втора лига с домакинство срещу Несебър.