Маестрото преподаде открит урок на Гришо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Григор Димитров загуби и шестата си среща с Роджър Федерер след 4-6, 2-6, 4-6 в осминафиналите на Уимбълдън

Изящният тенис на Роджър Федерер не остави никакво съмнение в неговото превъзходство над първата ракета на България Григор Димитров, който отпадна на осминафиналите на Уимбълдън след 4-6, 2-6, 4-6 срещу швейцареца на централния корт в Лондон. Точно 97 минути игра стигнаха на швейцарския гений да спечели мача.

35-годишният Федерер е фаворит на букмейкърите да спечели турнира и днес той постигна шестата си победа от шест мача срещу Гришо, но едва първа на трева. Въпреки загубата, Григор почти сигурно ще се завърне в топ 10 на световния тенис, а Федерер очаква победителя от мача Милош Раонич - Александър Зверев в топ 8 на турнира.

Първият сет започна оспорвано и все пак Федерер с по-голяма лекота печелеше подаването си благодарение на своите разнообразни сервиси. До 4-4 Димитров удържаше своите сервис геймове, но в деветия гейм се пропука и допусна 0-40. Хасковлията отрази две точки за пробив, но при третата направи грешка от форхенд и беше пробит. Фед Експрес не даде на съперника и да помисли за ри-брейк и на нула затвори първата част – 6-4.

Гришо стартира по най-добрия начин втория сет с гейм на нула, но швейцарецът отговори със същото. Петият гейм беше много слаб за Димитров и пробивът дойде след две двойни грешки. Това разстрои играта на българина и той загуби второ поредно свое подаване, въпреки че водеше с 30:0 и Федерер се откъсна с 5-2. Седемкратният шампион на Уимбълдън не чака втора покана и спечели и втория сет – 6-2.

И третият сет започна с гейм на нула за Гришо, който повтори грешката от предишната част и отново беше пробит в петия гейм. Този път българинът опита всичко и върна пробива, изравнявайки до 4-4. Грешките на Григор обаче бяха веднага наказани и Федерер пак проби за 5-4, а след това нямаше никакви проблеми да затвори мача с 6-4 и да се класира за 15-и път на четвъртфинал на най-стария турнир в света.

Преди техния мач Анди Мъри преодоля в три сета (7-6, 6-4, 6-4) французина Беноа Пер.