Ще стигнат ли Ботев и Лудогорец до плейофите в Европа?

15 юли 2017 22:55 Велизар Антов

Славия постави под съмнение шампионските амбиции на ЦСКА още на старта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Славия постави под съмнение шампионските амбиции на ЦСКА, след като направи 1:1 с „армейците” на старта на новия сезон. ЦСКА показа повече през първата част играна на ст. „Васил Левски” и поведе след гол на Каранга, който пък в началото на второто полувреме се контузи и бе заменен принудително. След почивката Славия вдигна нивото и в 62-ата минута Ивайло Димитров изравни след отличен пас на Влади Узунов.

ЦСКА показа открита и офанзивна игра при гостуването на Славия в първия двубой на двата тима от новия шампионат. Домакините в по-голямата част на първите 45 минути на срещата  приеха играта в своята половина и опитваха да противодействат на „армейците” с контраатаки, които обаче нямаха нужната острота. „Армейците” контролираха играта и на почивката закономерно водеха в резултата с един гол.

В 10-ата минута Пинто комбинира технично с Кулма, който обаче не успя да овладее добре, но Шимао бе близо и опита с техничен  удар да порази съперниковата врата, но нямаше нужната точност.

Добра възможност пред „белите” се откри в 20-ата минута при пробив на Ивайло Димитров, който обаче се забави в близост до пеналта и стреля в обсега на Китанов. ЦСКА не забави отговора и в ответната атака Меркадо бе на изгодна позиция, но завърши с неточен шут във външната страна на мрежата.

В 28-ата минута Александър Георгиев получи достатъчно пространство да си нагласи топката и да центрира технично за Каранга, Стефан Велков се подхлъзна и не успя да покрие нападателя на ЦСКА, който с глава вкара първото попадение за „армейците” за сезона.

В края на полувремето пред гостите се откри нова възможност за гол, но Георги Петков успя да избие с една ръка удар на Бодуров.

След почивката Славия изравни играта и доста по-често притесняваше отбраната на „червените”.

В 59-ата при центриране отдясно Георги Петков опита да играе на сигурно и да избие в корнер, но вместо това за малко да отклони в собствената си мрежа, но топката се отклони в напречната греда.

Последваха две нови опасности пред вратата на домакините, като и в двата случая Кирил Десподов бе главно действащо лице. В 60-ата Десподов не успя с глава да насочи в рамката на вратата, а минута по-късно отново сгреши при удара си от 12-13 метра след пас на Кубемба.

В 62-ата Славия наказа пропуските на гостите и изравни резултата. Владислав Узунов пусна в предни позиции за Ивайло Димитров, който не сгреши останал сам срещу Китанов – 1:1.

Последните минути бяха много тежки за отбраната на Славия, след като ЦСКА се хвърли в атака за трите точки, но „армейците” така и не успяха да вкарат втори гол и поделиха точките със своя съперник.

Събития

90+5' Край на мача Край на мача!
90+3' Контузия или получаване на медицинска помощ Кирил Десподов се превива на тревата и излиза лекарския екип на ЦСКА.
90+2' Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Ивайло Димитров е заменен.
90+2' Смяна за състезател влизащ в игра Калоян Кръстев влиза в игра.
90' Четири минути добавено време.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Славчо Шоколаров влиза в игра.
89' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Минчев е заменен.
88' Bнимание Прострелно центриране на Пинто успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник да отклони в мрежата.
86' Жълт картон Жълт картон за капитана на Славия Георги Петков.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Карабельов вместо него в игра за Славия.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Узунов е заменен.
82' Bнимание Центриране на Манолев отдясно, Малинов засича от 10-ина метра топката, но праща над вратата!
80' Удар Кубемба стреля от малък ъгъл към вратата на Славия, Георги Петков излезе навреме и успя да спаси.
79' Жълт картон Жълт картон за Десподов за оспорване на съдийско решение.
77' Удар Удар на Кулма в близкия ъгъл на Петков, вратарят успя да избие.
77' Добра многоходова атака на ЦСКА, но Десподов не получи с финалния пас.
74' Смяна за състезател влизащ в игра Тиаго Родригес на негово място.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за ЦСКА, излиза Меркадо.
72' Центриране Прострелно подаване на Минчев, но всички футболисти се разминаха с топката.
71' Жълт картон Резервата Кристиян Малинов получава жъълт картон и нарушение в близост до големия пеналт.
65' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Малинов.
65' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в ЦСКА, излиза Шимао.
63' Жълт картон Такъв получава и Йомов.
63' Жълт картон Жълт картон за Манолев.
62' Гол Славия изравнява!!! Валдислав Узунов изведе Ивайло Димитров зад отбраната на ЦСКА и крилото на "белите" с точен удар връща паритета!
61' Bнимание Нов пропуск за Десподов! Кубемба подаде за непокрития Десподов, който не успя от 12-13 метра да намери рамката на вратата!
60' Bнимание Центриране на Манолев, Десподов засича с глава, но над гредата.
59' Удар Последва светкавичен отговор на домакините, които дори числено превъзхождаха "червените", но Стефан Велев избърза и би неточно.
59' Греда Късметът покри Славия! При центриране отдясно Петков опита да играе на сигурно и да извади в корнер, но прати топката в напречната греда.
58' Удар Удар на Йомов, но Китанов внимаваше и улови.
56' Смяна за състезател влизащ в игра Кевин Кубемба влиза в игра за ЦСКА.
56' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна на Каранга, който е получил контузия.
54' Контузия или получаване на медицинска помощ Каранга получава лекарска помощ, а Кулма дава жестове, че неговият съотборник трябва да бъде заменен.
52' Жълт картон Нов жълт картон за футболист на Славия, този път го получава Узунов.
48' Жълт картон Стефан Велев получава жълт картон.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+1' Край на мача Край на първото полувреме.
45+1' Bнимание При последвалото центриране Бодуров надскочи всички и отклони към вратата, но Георги Петков се намеси блестящо и изби с една ръка.
45+1' Удар Десподов засече от въздуха центриране отляво, но ударът му мина встрани от вратата, а бранител изчисти в корнер преди Каранга да направи добавка от няколко метра.
45' Минута добавено време.
41' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Теодорис. Санкцията идва при бърза контраатака на "червените", като щабът на гостите протестира бурно за спирането на играта.
39' Удар Удар на Кулма от 20-ина метра, но не затруднява особено Георги Петков.
37' Удар Удар от дистанция на Велев, топката преминава близо до десния страничен стълб.
35' Удар Ивайло Димитров нанася удар, който в първия момент затруднява Китанов, но вратарят успява все пак да улови топката, след като първоначално я изпусна.
33' Удар Спасяване на Георги Петков, който бе покрил ъгъла си и изби удара на влизащия на скорост по левия фланг Меркадо.
31' Центриране Нов пас на Георгиев в пеналта на домакините, но Каранга не се разбра със свой съотборник и топката бе избита.
28' Гол ЦСКА повежда!!! Александър Георгиев направи прекрасна асистенция за Каранга, който между двама бранители насочи с глава топката в мрежата на домакините за 1:0!!!
26' Контузия или получаване на медицинска помощ Шимао има нужда от медицинска помощ.
24' Центриране Центриране на Шимао от фаул, Кулма остава под топката.
21' Удар ЦСКА веднага отвърна и Меркадо бе на стрелкова позиция, но прати топката във външната част на мрежата.
20' Удар Ивайло Димитров получи отдясно и напредна в половината на ЦСКА, но в близост до наказателното поле на "Армейците" се забави и ударът му между двама бранители попадна в ръцете на Китанов.
19' Емил Мартинов се намесва успешно след опит за центриране на Манолев и вади в корнер.
16' Георги Петков влиза в разправия с Густаво Кулма и главният рефер трябва да успокоява стража на Славия.
14' Центриране Центриране на Минчев от фаул, Китанов излиза и улавя топката.
11' Центриране Пас за Каранга, който за малко не усяп да стигне до топката и вратарят на Славия улови.
10' Удар Пинто подаде технично за Кулма в наказателното поле, той опита да спре кълбото, което му избяга, а Шимао бе на правилното място и нанесе удар, но встрани от вратата.
7' Ивайло Димитров опита задна ножица в наказателното поле на гостите, но се размина с топката.
5' Центриране Подаване за Георгиев на левия фланг, но пасът идва прекалено силен за футболиста на "червените".
1' Засада ЦСКА организира бърза атака, която обаче бе спряна в зародиш и "белите" отвърнаха с контра, но страничният рефер вдига флага за засада.
1' Начало на мача Начало на новия сезон за Славия и ЦСКА!