Англия за първи път стана еврошампион при юношите (ВИДЕО)

Британците спечелиха финала срещу Португалия с 2:1

Англия спечели европейската купа за юноши до 19 години, след като се наложи с 2:1 над Португалия на финала.

Това е първата титла в тази възрастова група за англичаните, които победиха България с 2:0 на старта на шампионата, проведен в грузинските градове Тбилиси и Гори.

Юношите на „трите лъва” загубиха финалите през 2005 и 2009 година, но този успяха да спечелят, както и всичките си останали 4 срещи от първенството.

Двубоят се игра пред 5000 зрители на стадион "Тенгис Буржанадзе" в Гори, а първото му полувреме приключи без попадения.

Малко след началото на втората част обаче Мейсън Маунт нацели греда след чудесно изпълнен свободен удар, а Айза Сюлейман откри резултата с добавка в 50-ата минута.

Само шест по-късно обаче Дужон Стърлинг си вкара автогол и изравни 1:1, ала в 68-ата минута Лукас Нмеча вкара победното попадение.

Четири минути преди края Адетайо Едун получи втори жълт картон и остави Англия с човек по-малко на терена, но това не попречи на британците да ликуват.