Кой ще спечели Купата на България?

16 юли 2017 08:07 Мартин Огнянов

Манчестър Юнайтед разгроми ЛА Галакси с 5:2 в дебюта на Лукаку и Линдельоф (ВИДЕО+СНИМКИ)

Reuters

Ромелу Лукаку направи своя неофициален дебют за Манчестър Юнайтед, но Маркъс Рашфорд беше звездата за успеха с разгромното 5:2 над Лос Анджелис Галакси в първата контрола на „Червените дяволи” за новия сезон. Още в първите си минути за Юнайтед Лукаку видя как съперниците му късат фланелката в опитите си да го спрат.

Жозе Моуриньо избра да играе с два изцяло различни състава в двете полувремена, но Рашфорд бе решил всичко още до почивката с двете си попадения до 20-ата минута, а Маруан Фелайни направи 3:0 в 26-ата минута.

Новите попълнения Ромелу Лукаку и Виктор Линдельоф се появиха на терена за втората част. Купеният за 75 млн. паунда от Евертън нападател можеше да вкара само 4 минути след появата си, но направи пропуск, а до края се разписаха партньорът му в атака днес – Антони Марсиал, както и Хенрик Михитарян.

Пред препълнените трибуни в Карсън, Калифорния, Джеси Лингард пресира добре изнасянето на топката на Галакси във втората минута и подаде на Рашфорд, който отляво прецизно промуши в далечния долен десен ъгъл за 1:0.

В 20-ата минута пресата отново се оказа ключова и Андер Ерера отне в половината на съперника, Хуан Мата намери вдясно Рашфорд и английският национал отново завърши точно с нисък удар по диагонала, но от обратната страна – 2:0.

6 минути по-късно Лингард направи двойно подаване с Ерера, стигна аутлинията, завъртя се и пусна фронтално за Маруан Фелайн, а белгиецът с левия крак разстреля стража Джон Кемпин за 3:0.

На почивката се случи очакваното влизане в игра на Лукаку за първи път с червения екип. Белгийският таран имаше няколко отлични шанса за гол, но първото попадения за новия му клуб му убягна.

Галакси удържа фронта до средата на втората част, когато пак загуби лековато в своята половина, този път Мхитарян открадна и се втурна напред, за да може Марсиал да му пусне през центъра и аременецът покачи на 4:0.

След още 6 минути Пол Погба даде феноменален диагонален пас през половината терен, Фосу Менса настигна на аутлинията и върна за Марсиал, който остави вратаря на място с точен шут в обратния десен ъгъл – 5:0.

В последните минути 20-кратните шампиони на Англия се отпуснаха и мексиканският национал Джовани Дос Сантос отбеляза два гола в мрежата на резервния вратар на Юнайтед Джоел Перейра.