Сребро и бронз за Марица в Националната верига

С два медала се поздравиха двойките на Марица

С два медала – сребърен и бронзов, се поздравиха двойките на Марица (Пловдив) на завършилия днес в Града под тепетата турнир от Националната верига по плажен волейбол. Симона Николова & Десислава Николова стигнаха до финала и завършиха втори, а родените едва през 2001 година Никол Дулева & Лора Славчева извоюваха бронза с победа в малкия финал. Със златните медали очаквано триумфираха Светла Ангелова & Ирена Мишонова, а в мъжкия турнир с трофея ликуваха Невен Нешев & Делчо Раев.

Поставените под №3 в основната схема Николова & Николова спечелиха убедително полуфиналния си мач с 2:0 (21:13, 21:10) срещу №4 Весела Колева & Стефани Кьосева. Преди това Дулева & Славчева с №8 в схемата закономерно отстъпиха с 0:2 (8:21, 12:21) пред водачките Ангелова & Мишонова.

В драматичната битка за бронза маричанки се пребориха с Колева & Кьосева и ги надвиха с 2:1 (26:24, 16:21, 15:11), за да стъпят на подиума в турнир на ниво жени за първи път в кратката си засега кариера. Никол Дулева е само на 15 години, а Лора Славчева навърши 16 преди една седмица.

В големия финал Ангелова & Мишонова прекъснаха победната серия на новосформирания тандем Симона Николова & Десислава Николова и ги победиха с 2:0 (21:10, 21:17), за да прегърнат трофея и най-големия дял от осемте хиляди лева общ награден фонд, осигурен от фирма Филикон и тяхната марка GRENO.

При мъжете се стигна до изключително интересен финал между Невен Нешев & Делчо Раев с №5 в схемата и №2 Николай Колев & Димитър Калчев. В титаничен сблъсък, в който от двете страни на мрежата бяха двамата ветерани, бивши съотборници и най-успешни състезатели на българския мъжки плажен волейбол Нешев и Колев, отборът на Невен Нешев & Делчо Раев изтръгна победата след инфарктно 2:1 (19:21, 21:19, 22:20).

Трети изключително опитен и успешен плажен волейболист – Милен Стоянов, и неговият партньор Калоян Канев взеха бронза след 2:0 (21:13, 21:17) в малкия финал срещу Александър Кордев & Мартин Христов.