Мексико победи бивш левскар и спечели група "C" на "Голд Къп"

Дъстли Мулдер игра за Кюрасао при успеха на "ацтеките" с 2:0

Мексико спечели първото място в група "С" на турнира КОНКАКАФ Голд къп, след като победи с 2:0 отбора на Кюрасао, за който цял мач игра бившият десен бек на Левски - Дъстли Мулдер.

С това мексиканците си осигуриха четвъртфинален мач срещу Хондурас, който завърши на трето място в група "А" в компанията на Коста Рика и Канада.

Мексиканците поведоха в резултата в 22-та минута, когато Раул Лопес асистира на Анхел Сепулведа, а в първата минута на добавеното време Едсон Алварес се разписа за крайното 2:0.

Това пък остави Кюрасао на последно място в групата, докато Ямайка спечели втората позиция след равенство 1:1 срещу Салвадор.

Нелсон Бония изведе Салвадор напред в 15-та минута на мача в Сан Антонио, щата Тексас, а Ямайка изравни в 64-та от дузпа на Дарън Матъкс и спечели второто място в групата. То изпрати ямайците на четвъртфинал срещу Канада, докато Салвадор ще се изправи срещу домакина САЩ.

В последния четвъртфинал ще играят Коста Рика и Панама.