Насионал Монтевидео спечели втория етап от първенството на Уругвай

С успеха възпитаниците на Мартин Ласарте си осигуриха квота за Копа Судамерикана 2018

Уругвайският футболен шампион Насионал Монтевидео спечели местното първенство "Интермедио" след победа на финала с 1:0 над Дефенсор Спортинг. Единственото попадение в двубоя реализира Родриго Агире в 69-ата минута.

С успеха възпитаниците на Мартин Ласарте си осигуриха квота за втория по сила южноамерикански клубен турнир Копа Судамерикана за 2018 година.

Дефенсор завърши мача с 9 души, след като червени картони получиха защитникът Гийермо Де Лос Сантос в 85-ата минута и вратарят Гийермо Рейес в добавеното време.

Тазгодишното уругвайско футболно първенство се състои от три части - "Апертура", спечелена от Дефенсор, "Интермедио" с шампион Насионал Монтевидео, както и "Клаусура", след която ще бъде определен новият първенец на страната.