Левски загуби и у дома и отпадна безславно от Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серджиу Буш даде надежда на "сините" след почивката, но с два гола в края Хайдук продължава напред

Левски загуби с 1:2 реванша срещу Хайдук Сплит и с общ резултат 1:3 отпадна от втория предварителен кръг на Лига Европа. „Сините” показаха доста колебания в отбрана, а вратарят на домакините Божидар Митрев на няколко пъти спаси опасни удари на гостите. В 69-ата резервата Серджиу Буш даде надежда на Левски, но в последните минути Хайдук стигна до два гола и направиха пълен обрат.

Левски и Хайдук си поделиха първите 45 минути, като „сините” владееха повече топката през първата половина на полувремето и бяха по-агресивният отбор на терена, но изпуснаха инициативата след 20-ата минута и гостите на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Божидар Митрев.

В 5-ата минута Мапуку проби добре отдясно, но нямаше кой да засече последвалото му прострелно центриране.

Най-чистата възможност за домакините дойде в 20-ата минута. Прохазка центрира от фаул към далечната греда, но Яблонски и Гомес се разминаха с топката на метри от голлинията.

В 25-ата Хамза шутира извън пеналта, а след намеса на Цветкович топката мина опасно близо до вратата. Две по-късно Цветкович отново се намеси, като този път сърбинът успя да избие топката в корнер точно преди Футач да нанесе удар от 10-ина метра в пеналта.

В рамките на минута Хайдук застраши на два пъти противниковата врата. В 33-ата Ерцег бе изведен в половината на Левски, размина бранител в пеналта, но ударът му мина много далече от целта. Последва нова опасна атака на гостите, този път организирана отдясно, Влашич пробва удар от границата на големия пеналт, Яблонски застана на пътя на топката, а след рикошета кълбото се насочи към Ерцег, но стражът на „сините” се намеси бързо и изби.

В добавеното време отново Митрев трябваше да показва бързите си рефлекси, след като Тудор бе изпуснат отдясно, но ударът му бе спрян от вратаря.

Николай Митов направи смяна още на почивката, като вкара в игра Адениджи, а в 57-ата минута в игра влезе и Серджиу Буш.

В 62-ата Цветкович центрира в наказателното поле, Мапуку остана под топката, а Буш не успя да насочи добре.

В 68-ата минута отбраната на „сините” изпусна Ерцег, който остана сам срещу Митрев и вратарят на Левски успя да парира удара, опазвайки мрежата си суха.

В ответната атака Левски поведе в резултата и върна гола изоставане от първия двубой. Адениджи комбинира с влизащия на скорост Цветкович, сърбинът напредна отдясно и центрира в пеналта където Серджиу Буш с глава насочи точно за 1:0 и върна надеждите на домакините.

Левски обаче не успя да задържи аванса си и допусна пълен обрат в резултата в последните десет минути.

Резервата Охандза в 80-ата минута бе оставен да нанесе удар към вратата от границата на наказателното поле, Горанов подложи крак и след получения рикошет кълбото мина над плонжа на Митрев за 1:1.

Футач в 85-ата пробва диагонален удар, който мина близо до целта, а минута по-късно Ерцег увенча добрата си игра с гол, оформяйки крайното 1:2.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той

Илиан Илиев беше избран за Треньор на годината (ВИДЕО)

Националният селекционер и наставник на Черно море победи Георги Дерменджиев и Ивайло Петев