Ливърпул пребори Лестър и спечели Азиатската купа на Висшата лига (ВИДЕО)

Асистенция и брилянтен гол на Коутиньо ключови при успеха с 2:1

Ливърпул спечели Азиатската купа на Висшата лига след успех с 2:1 над Лестър на финала на приятелската надпревара. И трите гола паднаха през първото полувреме, като първи точни бяха „лисиците”, но мърсисайдци направиха пълен обрат до почивката, а през вторите 45 минути удържаха аванса си.

Футболистите на Юрген Клоп започнаха по-добре двубоя, но в 12-ата минута отбраната им допусна грешка, която бе наказана. Кристиян Фукс центрира прецизно в пеналта, където Слимани бе точен с глава за 1:0.

В 16-ата Матип и Кариус си поиграха с нервите на Юрген Клоп, като след рисковани подавания вратарят на Ливърпул направи нескопосано изчистване, но за негов късмет топката попадна в негов съотборник.

В 20-ата минута Мохамед Салах поде атака отдясно, комбинира с Коутиньо, който прехвърли технично отбраната на Лестър и египтянина завърши нападението с точен удар с глава.

Опасен удар на Олбрайтън мина покрай страничната греда на Ливърпул, а Вайналдум засече в движение от 12-13 метра от целта, но топката излезе в аут.

В 44-ата Коутиньо направи обрата пълен с брилянтен удар от дистанция, покачвайки на 2:1.

Втората част започна на високи обороти, като Лестър имаше няколко отлични възможности да изравни, но длъжник за „лисиците” стана Джейми Варди, който пропусна да изравни на два пъти.

Груич пък направи атрактивна задна ножица, но малко не му достигна да вкара красив гол

Ливърпул изравни играта и успя да удържи преднината си до последния съдийски сигнал, грабвайки трофея.