Нефтохимик отстъпи на Ботев (Гълъбово)

Халибрям Кармаджъ отбеляза почетното попадение за "шейховете"

Нефтохимик загуби гостуването си на Ботев (Гълъбово) с 1:2, в първия кръг на Втора лига. За голяма част от футболистите в бургаския тим това беше първи мач на професионално ниво. Дебют като старши-треньор направи и Николай Кръстев, който пое отговорността да води отбор, без  финансова възможност за професионална подготовка.

Ботев поведе в началото на двубоя, след като футболист на домакините засече с глава избита топка от вратаря на Нефтохимик Атанас Гичев. До края на първата част играта бе равностойна като и двата тима отправиха сериозни атаки към противниковите врати. Халибрям Кармаджъ пропусна шанс да изравни в 13-та минута, когато проби защитата на „гълъбите“, оставайки сам срещу вратаря. Пропуски направиха Цветан Филипов и Даниел Стоянов.

Второто полувреме започна с чудесна възможност за Георги Бинев, който остана непокрит в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря на Гълъбово. В 60-та минута бившият футболист на Нефтохимик Иван Цачев удвои резултата на домакините, след като преодоля защитата на бургазлии и остана сам срещу вратаря.

Десет минути по-късно дойде и почетното попадение за „шейховете“, реализирано от Халибрям Кармаджъ. След центриране от ляво и разбъркване в наказателното поле той се оказа най-съобразителен и намали резултата.

В 85-та минута Нефтохимик остана с човек по-малко. Живко Илиев получи втори жълт картон за професионален фаул в средата на терена и  бе отстранен. До края на полувремето Ботев имаше възможност да увеличи преднината си , но Атанас Гичев не допусна нов гол.

Във втория кръг на шампионата Нефтохимик приема Лудогорец 2 на стадион Българово, на 31 юли, от 18:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Атанас Гичев, Стоян Калев, Ясен Тузаков, Станислав Жеков, Иван Стоянов, Живко Илиев, Мартин Иванов, Цветан Филипов, Симеон Русев, Даниел Стоянов, Халибрям Кармаджъ

Резервен състав: Християн Славов, Георги Танев, Димитър Вълев, Живко Комелов, Георги Бинев, Кирил Личев, Цветан Чахов