Неймар наказа и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бляскавото трио на Барселона нанесе първа загуба на "Червените дяволи" в контролите

С гол на спрягания за рекорден трансфер в световния футбол Неймар, Барселона победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на турнира "International Champions Cup"пред над 80 000 зрители на стадиона в Лендоувър, предградие на Вашингтон. Това е първа загуба на „Червените дяволи” от петте им мача досега в предсезонните контроли.

Въпреки че вниманието е насочено главно към очаквания мегатрансфер на Неймар за 222 млн. евро в ПСЖ, бразилецът не спира да бележи на терена и след двата гола в мрежата на Ювентус, сега разпечата и вратата на Юнайтед.

Тази нощ Барселона излезе на терена в синьо, а манчестърци в бяло. Каталунците започнаха с бляскавото си трио в атака – Меси, Неймар, Суарес и в началните минути всичко интересно се случваше пред Давид Де Хеа, който бе обстрелван от триото.

В 31-ата минута Меси опита с характерен за него пас в коридор да изведе Неймар, Антонио Валенсия пресече, но при овладяването на топката загуби равновесие в собственото наказателно поле и падна, а Неймар му отне, завъртя се около оста си и отблизо матира Де Хеа за 1:0.

Меси беше близо до целта от пряк свободен удар, а Де Хеа спаси фантастично след акробатична странична ножица на Луис Суарес.

Антони Марсиал стреля леко над напречната греда на каталунците в средата на втората част. Пако Алкасер се освободи и остана сам срещу Серхио Ромеро, който спаси и предотврати втори гол.

В последните минути Юнайтед натискаше, но последният изстрел в мача на Маркъс Рашфорд излетя в аут и Барса съхрани победата.

Следващата среща на Барселона е голямото дерби с Реал Мадрид в Маями. „Ел Класико” на американска земя е рано в неделя сутрин от 03:05 часа.

Също в неделя, но от 20:00 Манчестър Юнайтед играе контрола с норвежкия Валеренга.

Рангник призна, че разговаря с Байерн Мюнхен

Селекционерът на Австрия не отрече и, че може да приеме офертата на баварците

Селекционерът на Белгия влезе в битката за треньор на Милан

Доменико Тедеско може да поеме "росонерите" след края на сезона

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)